WOREK Z MARIHUANĄ DOPROWADZIŁ ICH DO NIELEGALNEJ BRONI

WOREK Z MARIHUANĄ DOPROWADZIŁ ICH DO NIELEGALNEJ BRONI

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że grupa osób przebywających w Ostródzie, może posiadać nielegalne substancje oraz przedmioty.

Postanowili to zweryfikować. W miniony czwartek (23.04.2020) wieczorem zauważyli pięciu mężczyzn grupujących się przy samochodach na jednej z ulic w mieście. Mężczyźni ci zareagowali nerwowo na widok policjantów, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. W trakcie legitymowania oraz kontroli osobistej tych osób, policjanci ujawnili przy 39-latku woreczek z zielonym suszem roślinnym. W jednym z kontrolowanych samochodów kryminalni znaleźli broń oraz amunicję. Jak się okazało, broń jest nielegalna, a żaden z mężczyzn nie posiada na nią zezwolenia.

Cała piątka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci poddali badaniom zabezpieczony susz roślinny. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. 39-letni mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów.

(ab/tm)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.