WSPÓLNE SŁUŻBY OSTRÓDZKICH POLICJANTÓW I SŁUCHACZY Z WSPOL-U

WSPÓLNE SŁUŻBY OSTRÓDZKICH POLICJANTÓW I SŁUCHACZY Z WSPOL-U

Każdy policjant pragnący służyć w Policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Dlatego kursanci w trakcie szkolenia odbywają pierwsze patrole pod okiem doświadczonych policjantów. Po raz kolejny takie patrole można było spotkać m.in. na drogach i ulicach powiatu ostródzkiego. Pod okiem ostródzkich policjantów grupa słuchaczy zdobywała policyjne szlify.

Wczoraj (13.03.2019) w powiecie ostródzkim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 18 kursantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z policjantami prewencji i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze ruszyli w rejony służbowe. Funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w powiecie.

W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Dodatkowe patrole w miastach i większych miejscowościach spotkały się z przychylnością mieszkańców. I jak mówią doświadczeni policjanci, wspólne służby  to obopólna korzyść. Większa liczba policjantów na ulicach to większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei słuchacze nabywają zawodowego doświadczenia.

 

Źródło: KPP Ostróda

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.