WSPÓŁPRACA POLICJANTÓW ORAZ WOLONTARIUSZY Z POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO „MAZURY”

WSPÓŁPRACA POLICJANTÓW ORAZ WOLONTARIUSZY Z POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO "MAZURY"

Na mocy Uchwały Nr 6/20 Zarządu Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” z dnia 30 marca 2020r. ustanowiony został Wolontariat Społeczny jako stała komórka organizacyjna na rzecz osób potrzebujących, nieporadnych życiowo i niepełnosprawnych. Inicjatywa ta wspierana jest przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Wolontariat Społeczny Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” to na co dzień przede wszystkim wsparcie przy robieniu zakupów oraz pomoc w innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostródzkiego.

W czasie pandemii C-19 wyznaczeni przez zarząd organizacji społeczni wolontariusze wspólnie z pracownikami socjalnymi lub policjantami dostarczają także gotowe posiłki lub paczki żywnościowe pod wskazane przez instytucje samorządowe adresy dla osób objętych kwarantanną domową oraz pozostającym w izolacji, w szczególności osobom samotnym.

Siedzibą wolontariatu społecznego Policyjnego Klubu Sportowego Mazury w celu wykonywania świadczeń pomocowych na rzecz zagrożeń związanych z C-19 jest obiekt sali gimnastycznej w Samborowie – gmina Ostróda.

Dodatkowo seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnościami z powiatu ostródzkiego, które w związku ze swoją nieporadnością nie mogą liczyć na pomoc bliskich czy sąsiadów, mogą skontaktować się z lokalnym ośrodkiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  gdzie otrzymają informacje o możliwej pomocy w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy pomocy w innych sprawach, wymagających wyjścia z mieszkania przez społecznych wolontariuszy Policyjnego Klubu Sportowego Mazury.

 

Porozumienie o współpracy

4 lutego 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyło się spotkanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztofa Bilickiego oraz Prezesa Zarządu Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” Mirosława Ostaszewskiego podczas którego podpisane zostało porozumienie o współpracy między tymi dwoma instytucjami.

Na podstawie zawartego porozumienia, strony wspólnie realizują zadania na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych w odniesieniu do dzieci i młodzieży.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.