WYCHŁODZONY I PIJANY LEŻAŁ PRZY DRODZE

WYCHŁODZONY I PIJANY LEŻAŁ PRZY DRODZE

Wczoraj (26.01.2021 r.) policjanci ostródzkiej drogówki otrzymali informacje od pracowników jednej ze stacji paliw, że przy drodze w okolicy m. Sople leży mężczyzna.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili tą informację. Przy drodze, w stanie upojenia alkoholowego leżał 36- letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był wychłodzony i potrzebował pomocy lekarskiej. Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która zabrała 36- latka do szpitala.

Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni potrzebujący pomocy. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.