WYNIÓSŁ ZE SKLEPU DROGI ALKOHOL. ZATRZYMAŁ GO DZIELNICOWY

WYNIÓSŁ ZE SKLEPU DROGI ALKOHOL. ZATRZYMAŁ GO DZIELNICOWY

Przed sądem odpowie 59- letni mieszkaniec gminy Ostróda, który wyniósł ze sklepu alkohol nie płacąc za „zakupy”. Kradzież ujawnił dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego.

Każdego dnia podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami, pomagają im w rozwiązywaniu ich problemów i udzielają informacji. Oprócz tego zwracają uwagę na to, czy w podległym im rejonie nie dochodzi do zakłóceń porządku publicznego lub innych wykroczeń. W trakcie jednego z obchodów, dzielnicowy z Ostródy pod jednym ze sklepów zauważył mężczyznę, który zachowywał się w podejrzany sposób. 59- latek znany jest policjantowi z wcześniejszych kradzieży sklepowych. Jak okazało się, mężczyzna miał przy sobie dwie butelki drogiego alkoholu.

Dzielnicowy podejrzewał, że mieszkaniec Ostródy nie kupił go, lecz zabrał ze sklepowej półki i wyszedł nie płacąc. Wezwał więc na miejsce policjantów patrolówki a następnie udał się do sklepu, gdzie wraz z pracownikami sprawdził monitoring i potwierdził swoje podejrzenia. Wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 250 zł. „Zakupy” wróciły na sklepowe półki a wobec 59- latka skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

KPP Ostróda

zdęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.