WYRWAŁ KOBIECIE TOREBKĘ I WYWRÓCIŁ WÓZEK Z 3-MIESIĘCZNYM DZIECKIEM

PIJANY FURIAT AWANTUROWAŁ SIĘ Z ŻONĄ, PONIŻAŁ POLICJANTA I RATOWNIKÓW

33-letni mieszkaniec Olsztyna prawdopodobnie odpowie za rozbój na byłej partnerce, której siłą wyrwał torebkę i ukradł jej telefon komórkowy.

Podejrzewany mężczyzna w trakcie awantury chwycił i wywrócił wózek w którym znajdowało się trzymiesięczne dziecko. Biegły z zakresu medycyny sądowej oceni, czy doszło do narażenia niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 33-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.09.2018r.) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku przyjęli zawiadomienia o kradzieży telefonu komórkowego przez byłego partnera 20-latki. Po kilku godzinach doszło do kolejnej interwencji, tym razem na terenie Olsztyna. W chwili, gdy kobieta spacerowała po parku wraz ze swoją trzymiesięczną córką, kobieta została zaatakowana przez swojego byłego partnera. Mężczyzna przewrócił kobietę na ziemię i zabrał jej torebkę. Zanim jednak sprawca odszedł z miejsca zdarzenia przewrócił do góry kołami wózek dziecięcy z trzymiesięczną dziewczynką w środku – jak się później okazało, była to córka agresora . Na szczęście, niemowlęciu nic poważnego się nie stało. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, poza doznanym lękiem nie stwierdził u dziewczynki innych obrażeń.

Olsztyńscy policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej 33-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca zdarzenia i namierzyli jego adres zamieszkania. Policyjnym wywiadowcom, udało się wywabić mężczyznę na klatkę schodową, gdzie został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci przewieźli agresora do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy dwa zarzuty, m.in. dokonania rozboju za który kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy powołany zostanie również biegły z zakresu medycyny sądowej, który wskaże czy doszło do bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia trzymiesięcznej dziewczynki.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.