ZABRAKŁO WSZYSTKIEGO, OSTRÓDZIANIE ROZGROMIENI. UNIA-SOKÓŁ 5:1

W meczu ósmej kolejki rozgrywek III ligi Sokół w Skierniewicach przegrał z miejscową Unią aż 1:5.

W składzie Sokoła na sobotnie spotkanie z Unią doszło do jednej istotnej zmiany. Po kontuzji do podstawowej jedenastki wrócił Mateusz Broź.

Początek meczu nie zwiastował wysokiej porażki Sokoła. To nasi zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce i już w 4 minucie mogli objąć prowadzenie. Mateusz Broź wbiegł z lewej strony i wyłożył piłkę na 7 metr do Michała Stryjewskiego, który jednak stzrelił nad poprzeczką. W kolejnej akcji mieliśmy kontrowersyjną sytuację. Zawodnik gospodarzy wbiegł w nasze pole karne i przebiegając obok Michała Danilczyka padł niczym rażony piorunem. Sędzia spotkania, wyznaczony z programu szkoleniowego dla młodych sędziów III ligi CORE, uznał jednak że nasz zawodnik faulował i podyktował rzut karny. Pewny egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Łojszczyk. Nasi zawodnicy długo nie mogli pogodzić się z tą decyzją i w przeciągu kilku minut za protesty Mateusz Broź i Tomasz Kowalski otrzymali żółte kartki. W 26 minucie przy biernej postawie naszych zawodników Maciej Wyszogrodzki wykłada piłkę na 2 metr a Konrad Niedzielski dokłada nogę i gospodarze powiększają swoje prowadzenie. 8 minut później podręcznikowa szybka akcja gospodarzy i o ile strzał Konrada Niedzielskiego obronił Maciej Bąbel, to przy dobitce Tomasza Kolusa był bez szans.

10 minut po wznowieniu drugiej połowy gospodarze powiększyli swoje prowadzenie. Wzorowo przeprowadzona kontra i Patryk Pomianowski podaje do Damiana Warchoła, który bez problemów umieszcza piłkę w siatce. W 57 minucie, przy złym zachowaniu naszych zawodników w defensywie Tomasz Kolus zdobywa bramkę na 5:0. Gospodarze dalej atakowali ale w 67 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maciej Wyszogrodzki, a strzał z 12 metrów Macieja Naleja obronił nasz bramkarz. Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania zaczęliśmy stwarzać sobie dogodne sytuacje na zdobycie honorowego trafienia, ale będący dwukrotnie w korzystnej pozycji Mateusz Broź nie potrafił pokonać Artura Melona. W 88 minucie udało nam się zdobyć bramkę, kiedy po centrze z rzutu rożnego Marcina Kajcy Hubert Otręba strzałem z głowy skierował piłkę do siatki.