ZATRZYMALI OSOBY POSZUKIWANE

ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Od czwartku do niedzieli ostródzcy kryminalni zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Od czwartku (31.10) do niedzieli (03.11) ostródzcy kryminalni zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

KPP Ostróda

2 komentarze

Jeśli chce się Pan/Pani dowiedzieć więcej w tym zakresie, to prosimy się kontaktować z KPP Ostróda, bowiem materiał został przygotowany przez rzecznika prasowego policji. Zresztą, widząc „źródło” w artykule, sądziliśmy, że jest to oczywiste. Widać nie dla wszystkich. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.