ZNALEŹLI ”DZIUPLĘ”. ROZBIERANO TAM KRADZIONE SAMOCHODY

Morąscy kryminalni wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi. Zabezpieczone części pochodzą z co najmniej 10 skradzionych pojazdów. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Morąg doszło do kradzieży bmw o wartości 200 tysięcy złotych. Kryminalni od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Kilkumiesięczne intensywne czynności doprowadziły ich do zakładu mechanicznego na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Morąscy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pojechali w to miejsce. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych, w tym również te pochodzące ze skradzionego w grudniu bmw. Zatrzymali również 4 mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży oraz paserstwa. Wobec 40 i 28 – latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z 28- latków oraz 19- latek zostali objęci dozorem policyjnym. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.