ZOSTAWILI ŚLADY NA GRZĄSKIM TERENIE – ZOSTALI ZŁAPANI

W środę 06.09.2017 r. policjanci z Komisariatu Policji w Dąbrównie otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy doszło do kradzieży z włamaniem do domku letniskowego.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli wyłamane drzwi od domku oraz powybijane szyby w oknach. Po chwili na miejscu pojawił się także właściciel nieruchomości, który po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń wycenił straty na kwotę ponad 8000 złotych.

Po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili sprawców tego zdarzenia. Idąc kilka kilometrów po śladach, które pozostawili na grząskim terenie podejrzani, policjanci zatrzymali ich na terenie gminy Dąbrówno. Mieszkańcy gminy byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Obaj spędzili noc w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli większość skradzionych rzeczy.

W trakcie zbierania dowodów w tej sprawie, policjanci z Dąbrówna powiązali fakty i ustalili, że ci sami mężczyźni mogą mieć do czynienia z wcześniejszymi kradzieżami, które zaistniały na terenie gminy. Podczas przesłuchania 32 i 37 – latek przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów.

Teraz ze swojego zachowanie mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. 37- latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 32-latek działał w warunkach „recydywy”, za co grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.