STOWARZYSZENIE AMICUS Z OSTRÓDY OTRZYMAŁO WSPARCIE OD FIRMY ROSSMANN

STOWARZYSZENIE AMICUS Z OSTRÓDY OTRZYMAŁO WSPARCIE OD FIRMY ROSSMANN

Klienci Rossmanna pomagają potrzebującym robiąc zakupy.

Wystarczy mieć aplikację Rossmann PL, skanować ją robiąc zakupy, a punkty które w ten sposób zbieramy trafiają do wybranej organizacji. Pod koniec roku punkty zmieniły się w tony pieluch, mydła czy karmy dla zwierząt. Firma Rossmann rozwiozła te dary do konkretnych placówek: domów dziecka, domów pomocy społecznej, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk dla zwierząt. Zebrana przez  klientów kwota robi wrażenie. To pięć milionów złotych!

Pomoc o wartości 4 mln zł otrzymało w tym roku 18 tysięcy dzieci i 19 tysięcy osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących. A także ponad siedem tysięcy zwierzaków – podopiecznych schronisk.

Ponieważ ten rok był nietypowy, firma Rossmann podjęła decyzję by jeden milion złotych przeznaczyć na zakup kremów do rąk dla pielęgniarek, lekarzy i ratowników z 93 szpitali walczących z epidemią. Czyli dla tych, którym szczególnie należy się nasza wdzięczność i wsparcie.

W tym roku organizacją, która weszła do programu i otrzymała wsparcie jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” w Ostródzie.

W 2021 roku akcja będzie kontynuowana. Tym razem „Pomagamy jak umiemy kobietom”. Pomoc trafi m.in. do domów samotnej matki i matek niepełnosprawnych dzieci.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.