DZIECIAKI Z ”PROMYCZKA” ODWIEDZIŁY OSTRÓDZKĄ KOMENDĘ

DZIECIAKI Z ''PROMYCZKA'' ODWIEDZIŁY OSTRÓDZKĄ KOMENDĘ

Ostródzkich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola „Promyczek” w Ostródzie.

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz jaki sprzęt wykorzystują podczas codziennej służby. Nie zabrakło również podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu.

Ostródzcy policjanci kładą ogromny nacisk na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Regularnie odwiedzają uczniów w przedszkolach i szkołach rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa. Tym razem to funkcjonariusze byli gospodarzami spotkania.

Wczoraj (05.10.20108r.) ostródzką komendę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola „Promyczek”.  Podczas wizyty 6-latki miały okazję zwiedzić budynek ostródzkiej komendy. Zapoznały się z pracą swojego dzielnicowego i innych funkcjonariuszy.

Największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt policyjny a przede wszystkim radiowozy, do których dzieci chętnie wsiadały i oglądały.

Dzielnicowy przypomniał przedszkolakom podstawowe zasad bezpieczeństwa na drodze oraz omówił z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące różnych sytuacji życiowych.

Spotkanie w ostródzkiej komendzie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.