„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM” – SPOTKANIE Z UCZNIAMI W KOMENDZIE

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM" – SPOTKANIE Z UCZNIAMI W KOMENDZIE

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili uczniowie z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie. Młodzież, która przyjechała do komendy zastanawia się nad wstąpieniem w szeregi służb mundurowych.

Spotkania z uczniami szkół na stałe wpisały się w kalendarz spotkań profilaktycznych ostródzkich policjantów.  Każde przedsięwzięcie i spotkanie jest doskonałą okazją do tego aby porozmawiać również o szerokorozumianym bezpieczeństwie.

Wczoraj ostródzką komendę odwiedzili uczniowie z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie razem ze swoimi opiekunami. Policjanci rozmawiali z nimi przede wszystkim o zawodzie policjanta.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do służby w naszej formacji. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policjanci obecni na spotkaniach opowiadali o swoich doświadczeniach i o tym na czym polega praca jaką wykonują oraz jakie są ich zadania służbowe.

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili również ostródzką komendę aby przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.