BEZPŁATNE WYKŁADY NA TEMAT ZDROWIA „Alzheimer?… Nie! Dziękuję!”

2019-11-05 18:00 - 2020-03-05 19:00
Centrum Uzyteczności Publicznej w Ostródzie
Address: Centrum Użyteczności Publicznej, Sobieskiego 9, 14-100 Ostróda, Polska
Alzheimer?… Nie! Dziękuję!  wykład poprowadzi mgr inż. Emilia Słociak.
 

Pierwsze symptomy choroby Alzheimera są często łączone z podeszłym wiekiem bądź z długotrwałym stresem. Mogą to być na początku zaniki pamięci i trudności z przypomnieniem sobie niedawnych zdarzeń. Wraz z rozwojem choroby osoby dotknięte chorobą Alzheimera zaczynają cierpieć na problemy z wyrażeniem własnych myśli, radzeniem sobie z codziennymi obowiązkami. Odsuwanie się i wycofywanie z życia rodzinnego jak i społecznego może być bolesne zarówno dla samego chorego, jak i jego najbliższych. Chorobę Alzheimera opisał po raz pierwszy w 1906 roku niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer  i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia, lecz może pojawić się również wcześniej.

Czy możemy poczynić jakieś kroki, aby opóźnić, bądź nawet powstrzymać rozwój tej podstępnej i ciężkiej choroby? O tym, dowiemy się podczas wykładu… A po prelekcji będzie możliwość skosztowania zdrowych smakołyków.

Serdecznie zapraszamy!! 5 listopada 2019, godzina 18:00Sala CUP-u (Centrum Użyteczności Publicznej) w Białych Koszarach, ul. Jana III Sobieskiego 9, Ostróda. Wstęp wolny!