Charytatywny VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga.

2020-02-29 16:00 - 19:00
Morąg, Polska
Address: Morąg, Polska

29 lutego 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu przy ul. Mickiewicza 25 odbędzie się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga.

Po raz szósty w Morągu odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga. Początek imprezy planowany jest na dzień 29 lutego 2020 roku o godz. 16.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. O zwycięstwo walczyć będzie 8 drużyn, w tym: policjanci z Morąga, Nidzicy, szczytna, Olsztyna, a także żołnierze z Morąga, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie oraz zaprzyjaźnione morąskie drużyny takie jak „Elyta”. Organizatorem turnieju jest NSZZ Policjantów a współorganizatorem Urząd Miejski w Morągu. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pomoc dla Sebastianka, popularyzacja piłki nożnej oraz wdrażanie zasad fair play. Ponadto każda z drużyn do turnieju wnosi wpisowe,  a zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na cele charytatywne a dokładnie na pomoc dla Sebastianka, synka naszej koleżanki.  

Sebastian wskutek komplikacji okołoporodowych choruje m.in. na wodogłowie i czterokończynowe porażenie mózgowe. Przeszedł cztery operacje ratujące życie. Jego zapał i determinacja w walce o siebie zaskoczyła już nie jednego lekarza. Nieustanna i systematyczna rehabilitacja pozwala mu gonić swoich rówieśników.

W tej edycji turnieju pieniądze przekazane na konto jak i zebrane do puszek wspomogą:
– sfinansowanie  dwóch 10- dniowych intensywnych turnusów wyjazdowych, których łączny koszt to ok. 16 000 złotych,