HUBERTUS ARENA Z ROKU NA ROK CORAZ POKAŹNIEJSZA

2018-10-12 10:00 - 2018-10-14 17:00
Expo
Address: Grunwaldzka 55, Ostróda, Polska

Każdy, kto odwiedzi Expo Mazury w Ostródzie w dniach 12 – 14 października, będzie mógł poczuć się niczym w prastarym lesie. W tym czasie, bowiem będą odbywać się targi Hubertus Arena, wydarzenie w całości dedykowane branży łowieckiej, myśliwskiej oraz leśnej jak również szeroko pojętemu outdoorowi  i  survivalowi. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polskiego Związku Łowieckiego

To zorganizowane po raz piąty wydarzenie w ubiegłym roku zgromadziło ponad 12 000 odwiedzających. Październikowe wydarzenie będzie wspaniałą okazją  do rozpropagowania  bogatej, polskiej tradycji myśliwskiej na terenie północnej Polski, jednym z najciekawszych  i  najatrakcyjniejszych terenów łowieckich w Europie. Wśród wystawców zobaczyć będzie można miedzy innymi dystrybutorów i producentów optyki, amunicji, broni, odzieży i obuwia dla myśliwych. Nie zabraknie też czegoś dla fanatyków wędkarstwa oraz osób zainteresowanych szeroko pojętym outdoorem. W trakcie wydarzenie odwiedzający będą mogli wysłuchać paneli dyskusyjnych, spotkać się z przedstawicielami poszczególnych gałęzi handlu oraz ekspertami i specjalistami w dziedzinie rynku myśliwskiego.

Ważnym punktem targów będzie ścieżka edukacyjna przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Podczas nauki wśród drzew, dzieci i młodzież nauczą się, jak funkcjonuje las, poznają jego mieszkańców, oraz sposoby, w jakie możemy chronić naszą przyrodę. Co roku ścieżkę edukacyjną odwiedza blisko 3000 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rejonu Polski północno-wschodniej, które to uczestniczą w specjalnie przygotowanych na targi zajęciach edukacyjno-interaktywnych.

Zarówno dla myśliwych, jak i w szczególności dla osób nie zaznajomionych z tradycjami łowieckimi przygotowaliśmy szereg pokazów przybliżających różne elementy i pasje łączące ludzi lasu. Klub Gończego Polskiego przy PZŁ przybliży zwiedzającym  tę piękną aczkolwiek nieznaną szerzej poza myślistwem rasę psów. Łucznicy z  Warmińskiej Grupy Łuczniczej wdrożą nas w arkana klasycznego łucznictwa a Akademia Świadomego Myśliwego przeprowadzi debatę na temat wizerunku myśliwego w mediach. Ciekawostką mogą być dla wielu pokazy wabienia zwierzyny zorganizowane przez 4-hunting. Przez cały weekend targowy będą również otwarte dla zwiedzających strzelnice, na których chętni będą mogli zaznajomić się z różnymi rodzajami broni oraz zasadami posługiwania się bronią palną.

W trakcie targów zostanie również zaprezentowana szeroka oferta kulinarna producentów dziczyzny oraz domorosłych mistrzów kuchni. Uwieńczeniem tej części Hubertus Areny będzie konkurs na najlepsze danie kuchni myśliwskiej. Jury złożone z mistrzów i mistrzyń branży gastronomicznej, a zarazem znawców kuchni myśliwskiej– wyłoni najlepszego kucharza specjalizującego się w dziczyźnie w północnej Polsce. Gwiazdą kulinarną będzie uczestnik 6 edycji Hell’s Kitchen i właściciel Soul Food Bistro – Jakub Wolski.

Imprezie towarzyszyć będzie strefa regionalnej żywności i innych produktów regionalnych, gdzie można będzie spróbować pyszności z Warmii i Mazur i dokonać zakupów przydatnych na długie jesienne wieczory.

Zapraszamy w dniach 12-14 października 2018 do Expo Mazury! Więcej o wydarzeniu www.hubertusarena.pl oraz na fb//hubertusarena. Bilety do zakupu na www.expobilety.pl