KANAPA COOLTURALNA Z TOMASZEM GUDACZEWSKIM

2018-04-05 18:00 - 19:30
Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska
Address: Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

Już 5 kwietnia zapraszamy do czytelni w zamku na kolejne spotkanie w cyklu Kanapa Coolturalna.


Naszym gościem będzie Tomasz Gudaczewski – człowiek wielu pasji, a rozmowa toczyć się będzie m.in. wokół wystawy, której otwarcie odbędzie się podczas spotkania.

Tomasz Gudaczewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie ukończył studia z grafiki warsztatowej w Instytucie Wychowania Artystycznego – dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni druku wypukłego profesora Maksymiliana Snocha.

Był nauczycielem akademickim, asystentem na wydziale grafiki WSP w Olszynie.


Wyemigrował za “chlebem”, podróżował po Europie, był członkiem Towarzystwa Polonii Luksemburskiej, kilka lat spędził w Irlandii.

Po powrocie do kraju ukończył Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora, specjalizacja: muzealnictwo, kolekcjonerstwo i rynek dzieł sztuki oraz studiował historię sztuki na studiach podyplomowych w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadził antykwariat specjalizujący się w Sztuce Dalekiego Wschodu.

Odpowiedzi na swoje twórcze rozterki szuka i odnajduje w sztuce, nie zawsze w tej pisanej z dużej litery, najczęściej odnajduje je w nastroju, kropli deszczu, emocjach, promieniu słońca czy księżyca. Odzewu szuka w czynnościach czynionych na co dzień, śpiewając, pisząc, malując, pozwala sobie na dryfowanie, tak jak “tykwa wraz z prądem rzeki”. Stara się od czasu do czasu popracować w Pracowni Artystycznej z mniejszymi lub większymi sukcesami.