WALENTYNKI W AMFITEATRZE: SEANS FILMOWY, WYSTAWA PATCHWORKÓW + NIESPODZINKA

2019-02-14 17:00 - 22:00
Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska
Address: Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

Zapraszamy wszystkich zakochanych na Walentynki do amfiteatru w Ostródzie.

O godz. 17.30 otworzymy wystawę patchworków „Biało-czerwona”.

https://www.facebook.com/events/2506359162924036/

W walentynki zapraszamy do galerii amfiteatru na wernisaż wystawy patchworków „Biało-czerwona”.

Jest pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Polskiego Patchworku poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak piszą organizatorzy:

„Rok 2018 to stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy przyłączyć się do świętowania tej pięknej rocznicy – na własny patchworkowy sposób. Dlatego zaprosiliśmy do szycia patchworków w naszych barwach narodowych. W styczniu 2018 roku ogłosiliśmy konkurs na uszycie quiltu w kolorach naszej flagi, stąd nazwa „Biało-czerwona”. Można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach obu tych barw.”

Efekty będziemy mogli zobaczyć w Walentynki w amfiteatrze.

O patchworku:
Dla tych, którym patchwork kojarzy się z narzutą z kwadracików wybieranych na chybił trafił – niespodzianka. Po pierwsze, patchwork, zwany również quiltem, zdobi nie tylko narzuty i poduszki, ale również może jako tkanina artystyczna zawisnąć na ścianie. Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe elementy z różnych tkanin w większą całość. Pikowanie to łączenie ze sobą warstwy wierzchniej, która może być wykonana techniką patchworku, z ociepliną – wypełnieniem i warstwą spodnią. Ta technika ma za zadanie zabezpieczyć warstwę przed przemieszczaniem się, ale często jest formą wyrafinowanego zdobienia całości.

O godz. 18.30 wyświetlimy film dla zakochanych.

https://www.facebook.com/events/291249011748932/

Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na Filmowe Walentynki w amfiteatrze.

W sali kinowej amfiteatru wyświetlone zostanie wyświetlony film dla zakochanych. Będzie to „Mamma mia 2”. Na wszystkie pary czekać będzie symboliczna lampka wina oraz mały poczęstunek – niespodzianka.

Początek seansu o godz. 18.30, przed seansem o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy patchworku. Serdecznie zapraszamy !!!!