WOJEWÓDZKI SZPITAL DZIECIĘCY ZAWIESZA LECZENIE PLANOWE

OLSZTYN: SZPITAL DZIECIĘCY W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE

W związku z sytuacją epidemiologiczną kraju i ze względu na bezpieczeństwo pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym zawieszono do odwołania leczenie planowe.

Obecnie stopniowo zaczynamy zwiększać zakres planowych świadczeń, tak aby nie dochodziło do sytuacji pogorszenia stanu zdrowia dzieci.

Z Opiekunami Pacjentów zapisanych już wcześniej kontaktować się będzie telefonicznie personel oddziałów i poradni. W czasie tych rozmów ustalone zostaną zasady przyjęcia do oddziału lub poradni i pobytu w szpitalu, aby były one bezpieczne dla Pacjentów i Opiekunów. Dotyczy to Pacjentów:

– oczekujących na zabiegi w oddziałach zabiegowych (zapraszani do leczenia będą pacjenci wg kryterium pilności).

– oczekujących na wizyty w poradniach specjalistycznych, pacjenci pierwszorazowi, którzy dotychczas oczekiwali (zapraszani będą pacjenci wg kryterium pilności). Nadal w poradniach specjalistycznych prosimy o korzystanie z teleporad, lekarz specjalista jeśli będzie miał wątpliwości, czy wystarczająca jest teleporada, zaprosi Państwa na bezpośrednią wizytę do poradni.

– oczekujących na szczepienie/ wizytę w poradni dziecka zdrowego Poradni Medycyny Rodzinnej. Wznowiliśmy szczepienia ochronne dla dzieci. W pierwszej kolejności zapraszani będą opiekunowie z dziećmi do 2. roku życia, pielęgniarka poradni POZ będzie się z Państwem kontaktować telefonicznie i ustalać zasady przyjęć, tak aby były bezpieczne.

– w kolejnym etapie planuje się wznowić przyjęcia planowe do oddziałów pediatrycznych (zachowawczych) zgodnie z kolejką oczekujących.

Czynimy wszystko co jest w naszej mocy, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo leczenia dzieci i pobytu Opiekuna, który przebywa z dzieckiem w szpitalu, w przychodni, w POZ. Zatem bardzo prosimy Państwa o zachowanie tych zasad bezpieczeństwa, które przekazywane są telefonicznie Państwu w czasie rozmowy wyznaczającej termin przyjęcia/wizyty/porady. Dotyczy to uzgodnionej godziny, drogi wejścia do szpitala/poradni i pobytu Opiekuna z dzieckiem w oddziale. Prosimy jednocześnie o udzielanie rzetelnych i pełnych odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu chorobowego i epidemiologicznego dziecka.

W naszym szpitalu przywiązujemy bardzo dużą uwagę do pobytu Opiekuna wraz z dzieckiem w oddziale szpitalnym (niezależnie czy jest to oddział zabiegowy czy zakaźny). Ze względów epidemiologicznych bardzo prosimy jednak, aby zadeklarowany do całodobowego pobytu z dzieckiem był jeden Opiekun (czyli ten sam Opiekun od momentu przyjęcia do wypisu).

W przypadku wątpliwości i pytań, bardzo proszę kontaktować się telefonicznie z odpowiednim oddziałem lub poradnią. Potrzebne telefony znajdziecie Państwo na stronie internetowej szpitala: www.wssd.olsztyn.pl.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyż przyjęcia muszą być planowane bardzo rozważnie, aby nie spowodować skumulowania nadmiernej liczby osób w jednym czasie.

dr n.med. Krystyna Piskorz-Ogórek

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie,

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.