CO CI LEKARZ (NIE)POWIE – NIE DAJ SOBIE OBCIĄĆ NOGI!!!

CO CI LEKARZ (NIE)POWIE - NIE DAJ SOBIE OBCIĄĆ NOGI!!!

Czy wiecie Państwo, że… POLSKA PRZODUJE W ILOŚCI AMPUTACJI !

Rocznie wykonuje się w naszym kraju około 10 tysięcy amputacji nóg. Większość z powodu tzw. stopy cukrzycowej, a dokładniej zespołu stopy cukrzycowej (ZSC), przypadłości dotykającej osób z zaawansowaną cukrzycą.

Dlaczego tak jest?

CO CI LEKARZ (NIE)POWIE - NIE DAJ SOBIE OBCIĄĆ NOGI!!!Możemy przypuszczać, że po prostu nie opłaci się w Polsce leczyć stopy cukrzycowej, gdyż leczenie jest zbyt drogie. O wiele łatwiej, szybciej i taniej jest obciąć chorą nogę. Czy naprawdę NFZ woli płacić za obcinanie kończyn, niż za długie i kosztowne leczenie stopy cukrzycowej.
Ilość chorujących na cukrzycę w Polsce szacowana jest na około 3 mln ludzi. Wg statystyk u 15% z nich prawdopodobne jest przejście choroby w fazę stopy cukrzycowej. Czyli, że ok. pół miliona ludzi chorujących na zespół stopy cukrzycowej (ZSC) jest statystycznie narażona na smutny finał jakim jest amputacja. W tej grupie pacjentów znajdują się przecież osoby, u których cukrzyca nie była leczona, lub nie wiedziały, że na nią chorują oraz takie, które zauważają u siebie pierwsze objawy stopy cukrzycowej, ale leczenie odbywa się w nieodpowiedni sposób.

Epidemia amputacji?

Czyż to przypadkiem niewłaściwe leczenie stopy cukrzycowej jest prawdziwą przyczyną epidemii amputacji nóg wśród cukrzyków. To nasz system „opieki” zdrowotnej, eliminujący wiele skutecznych zabiegów, generuje społeczeństwu nowe rzesze inwalidów, nieszczęśliwych ludzi ze złamaną psychiką, powoli spychanych na margines życia. Ból cierpią całe rodziny, wydają ogromne pieniądze na opatrunki, w domu towarzyszą im codziennie nieprzyjemne widoki i zapachy. Jednak najgorsze jest przed nimi, prawdopodobna amputacja i trwałe inwalidztwo.
Wiem, brzmi to jak horror i dla wielu ludzi dotkniętych tym schorzeniem życie już stało się horrorem, a jednym z ważniejszych powodów takiego stanu rzeczy jest brak świadomości i wiedzy o istniejących, możliwych do zastosowania szybko i skutecznie, terapiach.

Czy tak musi być?

Oczywiście – Nie! Nie musi, nie powinno tak być!!!
Można skutecznie leczyć tę uciążliwą dolegliwość.
Można pomóc tym cierpiącym ludziom, ulżyć im i ich opiekunom.

W jaki sposób?

Otóż sposób jest dobrze znany od wielu lat i wcale nie jest jakiś bardzo tajemniczy. Stosowali go wcześniej inni lekarze, począwszy od prof. dr hab. n. med. Zygmunta Antoszewskiego i stosują nadal lekarze wielu specjalności. Skuteczne zabiegi i wyleczenia można liczyć w tysiącach rocznie.

Tym sposobem jest właśnie ozonoterapia (wynalazek Christiana Friedricha Schönbeina z 1840 r.) Wprowadzona w Polsce już 1986 roku. Ozon jest najskuteczniejszym sposobem leczenia, ma kilka wspaniałych właściwości czyniącym go niemal doskonałym lekiem nie tylko na omawiane schorzenie.
W kolejnych materiałach chętnie przybliżę Państwu zastosowanie ozonu i ozonoterapii w innych niż cukrzyca i stopa cukrzycowa chorobach.

Oto właściwości ozonu:

 • Jest bardzo silnym utleniaczem więc dotlenia intensywnie nasze tkanki
 • Ma silne właściwości regenerujący tkanki
 • Pobudza tworzenie nowych naczyń krwionośnych
 • Działa silnie przeciwbakteryjnie
 • Zwiększa ilość tlenu transportowanego do komórek
 • Pobudza układ odpornościowy
 • Zwiększa ilość antyutleniaczy a likwiduje wolne rodniki
 • Nie opisałem wszystkich cudownych właściwości ozonu, ale już te wymienione wystarczą, by po zastosowaniu ozonoterapii osiągnąć to, co często wydaje się niemożliwe „Wyleczyć ludzi z chorób uznawanych nieuleczalne”.
 • Jeżeli macie Państwo lub Państwa znajomi problem zdrowotny, zapraszam do Welskiego Centrum Ozonoterapii w Ciborzu, pomogę go rozwiązać.
  e-mail: zpz@welski.pl

PRZECZYTAJ CZĘŚĆ PIERWSZĄ.

Z wyrazami uszanowania.
Lekarz Waldemar Pawłowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.