OTWARTO PORADNIE MEDYCYNY SPORTOWEJ W WOJEWÓDZKIM SZPITALU DZIECIĘCYM

OLSZTYN: SZPITAL DZIECIĘCY W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE

Od 1 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie działa Poradnia Medycyny Sportowej.

Poradnia Medycyny Sportowej jest adresowana do stowarzyszeń i klubów sportowych oraz szkół i klas o profilu sportowym. Dotyczy osób uprawiających sport lub zamierzających uprawiać w ramach wymienionych organizacji.

Ze świadczeń udzielanych w poradni mogą korzystać dzieci i młodzież do 21. roku życia oraz zawodnicy pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.
W poradni wydawane są orzeczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportowej (orzecznictwo kwalifikacyjne).

Porada obejmuje: badania ogólne, specjalistyczne i diagnostyczne (m. in. ekg, badania radiologiczne kręgosłupa, badanie spirometryczne, test wysiłkowy, pomiary antropometryczne z analizą składu ciała, badanie moczu, morfologia krwi, badanie okulistyczne i ortopedyczne, konsultację otolaryngologiczną i neurologiczną, przegląd stomatologiczny). Oferuje ponadto pełną diagnostykę i konsultacje lekarzy specjalistów w zależności od potrzeb. Świadczenia wykonywane są bezpłatnie w ramach ubezpieczenia w NFZ (wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego).

Świadczenia Poradni Medycyny Sportowej wykonywane są bezpłatnie w ramach ubezpieczenia w NFZ (wymagane jest jedynie skierowanie od lekarza rodzinnego).

Miejsce przyjęć:
Gabinet nr 30 (parter Pawilonu Rehabilitacyjnego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie), ul. Żołnierska 18 a, tel. do poradni: 89 539 32 36

Rejestracja:
Tel. 89 539 32 32 lub za pośrednictwem linku „Szybka rejestracja” lub „ePortal Pacjenta” na stronie internetowej szpitala (www.wssd.olsztyn.pl) lub drogą mailową: rejestracja@wssd.olsztyn.pl

Godziny przyjęć:
Poniedziałki i czwartki – w godz. 14-18
Piątki – w godz. 8-12

Lekarz przyjmujący:
Lek. Anna Krzykowska, specjalista chirurgii dziecięcej z uprawnieniami w dziedzinie medycyny sportowej.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.