SZPITAL DZIECIĘCY W OLSZTYNIE BĘDZIE WSZCZEPIAŁ IMPLANTY SŁUCHOWE

SZPITAL DZIECIĘCY W OLSZTYNIE BĘDZIE WSZCZEPIAŁ IMPLANTY SŁUCHOWE

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie rozpoczyna kwalifikacje pacjentów do nowego typu zabiegów – wszczepiania implantów słuchowych zakotwiczonych w kości typu Baha.

Jak informuje szpital, dotąd pacjenci wymagający wszczepienia tego typu implantów operowani byli w ośrodkach w Warszawie czy Bydgoszczy. Od teraz mogą liczyć na pomoc w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Nowa procedura adresowana jest do pacjentów w wieku powyżej 5 lat cierpiących na niedosłuch przewodzeniowy lub mieszany, u których aparaty na przewodnictwo powietrzne nie spełniają swojej funkcji, do dzieci z uszkodzonymi lub niewykształconymi strukturami ucha zewnętrznego lub środkowego (głównie z powodu wad twarzoczaszki), a także do dzieci z przewlekłymi zapaleniami ucha z wysiękami, u których nie można zastosować innych aparatów.

Rozpoczęcie wszczepiania implantów słuchowych jest uzupełnieniem kompleksowej i interdyscyplinarnej opieki nad pacjentami ze schorzeniami twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie wykonywanej w ramach Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi.

Dzięki wszczepieniu tego typu implantu możliwe jest polepszenie słyszenia w uchu o ok. 50 decybeli, co znacznie poprawia funkcjonowanie.

Aby przejść zabieg wszczepienia implantu słuchowego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie należy skontaktować się z Oddziałem Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie Otolaryngologii (tel. 89 539 34 30 – dr Wacław Kopala – ordynator, lub 89 539 34 06 – sekretariat). Zabiegi wykonywane są w ramach umowy z NFZ.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.