ZAKOŃCZONO ROZBUDOWĘ SZPITALA MIEJSKIEGO W OLSZTYNIE

W SZPITALU MIEJSKIM W OLSZTYNIE RUSZYŁA ROZBUDOWA UROLOGII

W olsztyńskim Szpitalu Miejskim uroczyście otwarto dobudowaną część, która będzie miała istotne znaczenie dla działalności tej placówki.

Na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku powstał blok operacyjny wykorzystywany przez oddział urologii i kardiologii zabiegowej. Ponadto znajdują się tam m.in.: pomieszczenia przygotowania pacjenta, sala operacyjna, sterownia, pomieszczenia przygotowania personelu, brudownik, magazyn sprzętu i aparatury, oraz pomieszczenia sanitarno – higieniczne. Blok operacyjny wyposażony jest w niezbędny sprzęt m.in. w stół operacyjny, lampę operacyjną, ssak elektryczny, defibrylator, oraz inne niezbędne wyposażenie.

Na drugim piętrze rozbudowano Klinikę Urologii m.in. o nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej, gabinety personelu medycznego oraz pomieszczenia sanitarno-higieniczne. W Klinice Urologii jest dziewięć sal chorych z 28 łóżkami.

Całkowita wartość projektu to kwota ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych, z czego prawie 4,5 miliona złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

źródło: Radio Olsztyn

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.