Wydarzenia

< 2018 >
Kwiecień
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Marzec
Marzec
Marzec
Marzec
Marzec
Marzec
1
2
3
4
5
 • KANAPA COOLTURALNA Z TOMASZEM GUDACZEWSKIM
  18:00 -19:30
  2018-04-05

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Już 5 kwietnia zapraszamy do czytelni w zamku na kolejne spotkanie w cyklu Kanapa Coolturalna.


  Naszym gościem będzie Tomasz Gudaczewski – człowiek wielu pasji, a rozmowa toczyć się będzie m.in. wokół wystawy, której otwarcie odbędzie się podczas spotkania.

  Tomasz Gudaczewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie ukończył studia z grafiki warsztatowej w Instytucie Wychowania Artystycznego – dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni druku wypukłego profesora Maksymiliana Snocha.

  Był nauczycielem akademickim, asystentem na wydziale grafiki WSP w Olszynie.


  Wyemigrował za “chlebem”, podróżował po Europie, był członkiem Towarzystwa Polonii Luksemburskiej, kilka lat spędził w Irlandii.

  Po powrocie do kraju ukończył Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora, specjalizacja: muzealnictwo, kolekcjonerstwo i rynek dzieł sztuki oraz studiował historię sztuki na studiach podyplomowych w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadził antykwariat specjalizujący się w Sztuce Dalekiego Wschodu.

  Odpowiedzi na swoje twórcze rozterki szuka i odnajduje w sztuce, nie zawsze w tej pisanej z dużej litery, najczęściej odnajduje je w nastroju, kropli deszczu, emocjach, promieniu słońca czy księżyca. Odzewu szuka w czynnościach czynionych na co dzień, śpiewając, pisząc, malując, pozwala sobie na dryfowanie, tak jak “tykwa wraz z prądem rzeki”. Stara się od czasu do czasu popracować w Pracowni Artystycznej z mniejszymi lub większymi sukcesami.

6
 • SPOTKANIE Z PIOTREM GĄSOWSKIM – “CO MI W ŻYCIU NIE WYSZŁO?”
  18:00 -20:00
  2018-04-06

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Jego twarz brzmi znajomo. Ale tych historii jeszcze nikt nie słyszał. Piotr Gąsowski przez pięć lat pracowicie spisywał swoje wspomnienia i komentarze do otaczającej rzeczywistości z właściwym sobie lekko sardonicznym poczuciem humoru.

  Piotr Gąsowski – absolwent PWST w Warszawie, przez lata związany ze stołecznym teatrem Komedia i Teatrem Nowym, dzisiaj można go oglądać na przykład w “Central Park West” Woody’ego Allena w Teatrze 6 Piętro czy w przedstawieniu “Okno na parlament” według Ray’a Cooneya w Teatrze Kwadrat.
  Część kabaretowego Tercetu, czyli Kwartetu. Jako prowadzący największych telewizyjnych widowisk, intryguje i rozbawia miliony widzów.

  Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na spotkanie z aktorem
  6 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 – Zamek w Ostródzie, Sala reprezentacyjna
  Bilety: 20 zł – normalny, 15 zł – ulgowy
  Już do kupienia w zamku – pokój nr 10!

7
8
 • KONFERENCJA: WSPOMAGANIE PROCESÓW ZDROWIENIA W CHOROBACH ONKOLOGICZNYCH.
  Cały dzień
  2018-04-08

  DW544, 13-230, Polska

  DW544, 13-230, Polska

  Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą tematyce zdrowia.

  Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2018 roku w Hotelu Welskim – Welski Health&Happiness Center.

  Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu “Z miłości do człowieka”, zaś tematem przewodnim będzie “Wspomaganie procesów zdrowienia w chorobach onkologicznych”.

  OPŁATY DLA UCZESTNIKÓW:

  • za dwa dni przy wpłacie do 15 marca – 250 PLN/ osoba; za jeden dzień 180 zł/osoba
  • za dwa dni przy wpłacie po 15 marca – 350 PLN/osoba; za jeden dzień 250 zł/osoba

   

  Warunkiem przyjęcia rejestracji jest dokonanie 50% zaliczki. 

  Ci z Państwa, którzy chcieliby otrzymać rachunek, proszeni są o przesłanie danych do rachunku wraz ze zgłoszeniem.

  ZGŁOSZENIA : konferencja.onkologiczna@welski.pl

   

   

  REZERWACJA NOCLEGÓW I POSIŁKÓW:

  • recepcja@welski.pl , 23/696-30-13, 503 015 686Całkowity koszt pobytu w ośrodku, tj. nocleg z wyżywieniem wynosi 190 PLN. Ci z Państwa, którzy nie rezerwują noclegu, a chcą wykupić sobie posiłki, proszeni są o kontakt z recepcją. Serwis ośrodka odbiera (i odwozi)  swoich gości samochodem ze stacji PKP w Działdowie i dworca autobusowego w Lidzbarku ( Welskim ).

  KONTAKT:

  Patrycja Wodzyńska – Kierownik Ośrodka – tel. +48 23 696-30-13, 503-015-686, http://www.welski.pl/event/konferencja-onkologiczna/

9
10
11
12
13
14
 • BRACIA SOPRANO CHARYTATYWNIE W TAWERNIE
  Cały dzień
  2018-04-14

  Koncert charytatywny dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim Zbieramy dla dzieci na wymarzone wakacje . Koncert  odbędzie się w Tawernie w dniu 14 kwietnia 2018 roku.

  https://www.facebook.com/events/2025616574377699/

   

15
 • BEZPIECZNA KRYJÓWKA – BALLET MAGNIFICAT
  18:00 -20:00
  2018-04-15

  Olsztynek, Polska

  Olsztynek, Polska

  15 kwietnia 2018 r. w niedzielę, o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi amerykański zespół Ballet Magnificat, który przedstawi spektakl baletowy Bezpieczna kryjówka ( ang. Hiding Place). Fabuła spektaklu oparta jest na prawdziwej historii holenderki Corrie ten Boom i jej rodziny, która podczas okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej mieście Haarlem (Holandia) ukrywała w swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób rodzinie ten Boom udało się uratować przed hitlerowską zagładą wielu z nich. W lutym 1944 r. ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom.  Została ona wraz z ukrywanymi Żydami aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Z aresztowanych obóz cudem przeżywa tylko Corrie ten Boom. Kilka lat po wojnie Coorie spotyka dozorczynię z obozu zagłady, odpowiedzialną za śmierć jej ukochanej siostry w obozie  Ravensbrück…
  Za poświęcenie w dziele ratowania Żydów podczas niemieckiej okupacji Niderlandów w czasie II Wojny Światowej Corrie ten Boom została odznaczona medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” przyznanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.

   W spektaklu Bezpieczna kryjówka za pomocą środków wyrazu charakterystycznych dla klasycznego baletu, tancerze Balletu Magnificat oddają dramat, ból, radość i nadzieję, przedstawiając niebywałą historię przebaczenia, zwycięstwa i wolności. Artyści zatańczą m.in. do nagrodzonej Oskarem muzyki Johna Williamsa z filmu Lista Schindlera, czy nominowanej do Oskara muzyki Ennio Morricone z filmu Misja oraz do utworów przetłumaczonych na język polski zaśpiewanych m.in. przez Beatę Bednarz i Agnieszkę Musiał. Choreografia i adaptacja spektaklu: Jiri Sebastian Voborsky

  Ballet Magnificat to założony w 1986r. amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi. Zespół łączy formę baletu tradycyjnego z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym moralnym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Ballet Magnificat występuje na całym świecie, docierając ze swoimi spektaklami do wielotysięcznych publiczności w ponad 40 krajach. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. W 2017 roku gościli także w Olsztynie. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – tak napisał o nich w recenzji amerykański „Dallas Morning News”.

  Serdecznie zapraszamy na spektakl „Bezpieczna kryjówka”. Bilety w cenie 60 zł sektor I i 50 zł sektor II do nabycia wt-pt w godz.10-18 i w niedzielę od godz.16 oraz poprzez stronę bilety@filharmonia.olsztyn.pl

16
17
 • WYSTAWA FOTOGRAFII RADOSŁAWA NIEMCZYNOWICZA
  18:00 -20:00
  2018-04-17

  Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy w muzeum. Otwarcie we wtorek 17.04.2018 r. w sali wystaw czasowych muzeum.

  Zamek lidzbarski inspiruje artystów, pisarzy, twórców chyba od samego początku odkąd wzniesiony
  został w widłach Łyny i Symsarny. Średniowiecze na dotyk, mury, krużganki, konstrukcje ceglanych
  sklepień, barwne malowidła ścian i do tego kilkusetletnia historia w nim zawarta, czynią go naprawdę
  wyjątkowym. To miejsce pozwala nieustannie przenosić się w czasie, a dzięki własnej wyobraźni,
  poczuć czas który przeminął, zdarzenie, które mogło mieć miejsce. Wystarczy się otworzyć.


  Radosław Niemczynowicz, fotograf urodzony w Lidzbarku Warmińskim – podróżnik, miłośnik miejsc
  niezwykłych – stworzył cykl zdjęć, gdzie zamkowe wnętrza uruchamiają wyobraźnię, niektóre
  wypełniają postaci, zdarzenia, które może mogłyby tu mieć miejsce. Światło i mrok, nieoczywiste
  kadry, miejsca znane i zakamarki na tych fotografiach to artystyczna, ale też magiczna, kolejna
  opowieść o lidzbarskim zamku.

18
19
20
 • DĄBRÓWNO: RAJD WSPOMNIENIE WARSZAWSKIEGO
  Cały dzień
  2018-04-20-2018-04-21

  Dąbrówno, Polska

  Dąbrówno, Polska

  Automobilklub Rzemieślnik zaprasza do udziału w I rundzie Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność (MPHRR).

  Rajd Wspomnienie Warszawskiego odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia na malowniczych terenach Mazur Zachodnich. Właśnie okolice Dąbrówna, Grunwaldu, Lubawy i Nowego Miasta Lubawskiego były areną zmagań najlepszych polskich i europejskich kierowców, gdy w latach 60, 70 i 80 rozgrywany był tam w randze Mistrzostw Europy – Międzynarodowy Rajd Warszawski.

  Wspomnienie Warszawskiego to przypomnienie tej kultowej imprezy w formule rajdu na regularność. Trasa podzielona jest na 2 etapy z bazą w Dąbrównie. Start do pierwszego nocnego etapu zaplanowany jest na piątek 20-go kwietnia o godz. 20:00 przed Urzędem Gminy w Dąbrównie.

  Dodatkową atrakcją dla wszystkich będzie możliwość obejrzenia w sobotę około godziny 10:00 najstarszego samochodu parowego marki GROUT z 1899 roku. Oczywiście będzie można obejrzeć inne historyczne samochody rajdowe, które będą uczestniczyły w rajdzie

  Łącznie trasa rajdu to ok 400 km z czego 50% stanowią odcinki Testu na regularność (RT).

  Meta w Dąbrównie w sobotę 21-go kwietnia o godzinie 17:00.

  Więcej informacji dla zainteresowanych rajdem na stronie www.ak-rzemieslnik.pl

 • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE
  Cały dzień
  2018-04-20

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
 • JAN WOJDAK W ŁUKCIE
  18:00 -20:00
  2018-04-20

  Łukta, Polska

  Łukta, Polska

  Już 20 kwietnia w GOK w Łukcie odbędzie się koncert Jana Wojdak.

  Szczegóły na plakacie.

21
22
 • III WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA MORĄGA
  10:00 -19:00
  2018-04-22

  W dniu 22 kwietnia w Morąskim Domu Kultury zostanie zorganizowany już po raz trzeci : Warmińsko Mazurski Turniej Szachowy  o Puchar Burmistrza.

  I.               ORGANIZATORZY

  • Kamil Kaczyński
  • Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
  • Morąski Dom Kultury
  • Urząd Miejski

   

  II.            CEL TURNIEJU

  • popularyzacja „Królewskiej Gry” wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców regionu Warmii i  Mazur, a także wszystkich zainteresowanych szachistów z kraju i  zagranicy,
  • konfrontacja szachistów w atmosferze zmagań fair-play oraz integracja braci szachowej,
  • rekreacja oraz poznanie walorów turystycznych Morąga i okolic, promocja miasta,
  • umożliwienie wejścia na listę rankingową FIDE w szachach szybkich.

  III.        TERMIN I MIEJSCE

  Turniej odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. w Morąskim Domu Kultury, ul. Mickiewicza 19  14-300 Morąg

  IV.        SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO GRY

  • System szwajcarski na dystansie 9 rund.
  • Obowiązują przepisy gry FIDE dla szachów szybkich.
  • Tempo gry: 10 min.+ 5 sek. na posunięcie dla zawodnika.
  • Punktacja pomocnicza: Buchholz średni, Buchholz, liczba zwycięstw, progresja.
  • TURNIEJ ZGŁOSZONY DO OCENY RANKINGOWEJ FIDE DLA SZACHÓW SZYBKICH.

  V.            WARUNKI UCZESTNICTWA

  Turniej ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni, którzy dokonają zgłoszenia poprzez serwis turniejowy ChessArbiter lub pocztą elektroniczną na adres ori49@wp.pl lub kamil_kaczynski@wp.pl do dnia 20.04.2017 r. oraz opłacą w dniu turnieju wpisowe w wysokości:

  • Seniorzy – 25 zł
  • Nestorzy (ur. 1958 i starsi), juniorzy (2000 i młodsi) – 20 zł
  • Kobiety, juniorzy młodsi (2004 i młodsi)
  • Morążanie (lub gmina Morąg) – 10 zł

  Zorganizowane grupy mają możliwość negocjacji wpisowego

  VI.        NAGRODY

  I miejsce – 300 zł
  II miejsce – 200 zł
  III miejsce – 100 zł
  IV miejsce –    70 zł
  V miejsce –    60 zł
  VI miejsce –    50 zł
  zawodnik krajowy o rankingu PZSzach do 1800 – 40 zł
  Najlepszy nestor od 60 lat – 40 zł
  Najlepszy młodzik do 14 lat – 40 zł
  Najlepsza kobieta – 40 zł
  Najlepszy zawodnik z Gminy Morąg – 50 zł
  Nagroda losowana – 40 zł

   

   

  VII.     PROGRAM TURNIEJU

  9:00 – 10:00     –      potwierdzenie udziału
  10:15     –      otwarcie turnieju
  10:30     –      rundy I – IX
  ok.16.30     –      zakończenie turnieju

   

   

  VIII. SPRAWY RÓŻNE

  • UWAGA! Można otrzymać tylko jedną nagrodę
  • Ostateczna interpretacja komunikatu oraz przepisów gry należy do sędziego i organizatorów,
  • Sprzęt do gry zapewnia organizator,
  • W czasie trwania turnieju będzie dostępna kawiarenka, serwis kawowy, napoje, przekąski a także bufet z ciepłymi daniami
  • Kontakt, zgłoszenia:

  – Kamil Kaczyński tel. 508 130 723

  – Paweł Orłowski tel. 665 654 949

   

  TURNIEJ ZALICZANY DO KLASYFIKACJI GRAND PRIX

  WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SZACHACH SZYBKICH

  ZAPRASZAMY DO GRY !
  ORGANIZATORZY

   

23
24
 • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE
  Cały dzień
  2018-04-24

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
 • ANDROPAUZA 3 – CZYLI JAK ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ
  19:00 -21:00
  2018-04-24

  Morąg, Polska

  Morąg, Polska

   

  Początek roku 2018  wzbogacił rynek teatralny o komedię „Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować! ”

  termin- 24 kwietnia 2018 r., godz 19:00

  sala widowiskowo-kinowa Morąskiego Domu Kultury

  bilety w cenie 65 zł dostępne w kasie MDK

  OBSADA: Agata Załęcka, Jacek Kawalec, Maciej Damięcki, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus.

  Opis spektaklu :

  Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Niewyżyty, reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje.

  Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas:” Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

  Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce!

  Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!”

  Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:

  Starość nie chroni przed miłością

  Lecz miłość chroni przed starością

  Bo prawda jest taka, że się nie starzeje

  Serce ,które kocha i wiecznie  się śmieje!

  Sztukę ”Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować ”  napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.

  Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają dla Państwa znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji.

25
 • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE
  Cały dzień
  2018-04-25

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
 • MORĄG: DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ALIENACJI RODZICIELSKIEJ
  15:00 -19:00
  2018-04-25

  Morąg, Polska

  Morąg, Polska

  W dzisiejszych czasach, gdzie problem rozpadu rodziny staje się coraz powszechniejszy, nasila się również zjawisko alienacji rodzicielskiej, chociaż należy zaznaczyć, że również w rodzinach pełnych gdzie są oboje rodzice problem ten może również występować a związany jest najczęściej z niedojrzałością emocjonalną jednego z partnerów, bądź różnego rodzaju zaburzeniami. W trakcie rozwodu, problemy związane z alienacją rodzicielską potrafią się nasilać.

  Alienacja rodzicielska – to, według amerykańskiego psychiatry sądowego dr Douglasa Darnalla, zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji rodzicielskiej – to manipulowanie przekonaniami, postawami, emocjami (m. in. strachem i lękami dziecka), szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji, kierowane w kierunku poddawanego alienacji rodzicielskiej dziecka lub/i rodzica. Może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania.

  Do niektórych negatywnych efektów alienacji rodzicielskiej dla dziecka inny amerykański psychiatra sądowy dr. Daniel J. Rybicki, z doświadczeniem sądowym na poziomie stanowym i federalnym zaliczył (za dr Philipem Michaelem Stahlem) takie skutki jak: problemy w relacjach i budowaniu związków intymnych, problemy w panowaniu nad gniewem i wrogością w relacjach, problemy psychosomatyczne, problemy ze snem i z jedzeniem, luki w psychice i nadmierna zależność, konfliktowe podejście do autorytetów, poczucie uprawnienia do własnej wściekłości prowadzące do alienacji społecznej.

  Z kolei prof. Edward Kruk z University of British Columbia wskazuje (za dr Amy Baker) na występowanie u dzieci poddawanych alienacji rodzicielskiej niskiego poczucia własnej wartości, braku zaufania, depresji oraz podatność na uzależnienia, co spowodowane jest utratą zdolności do dawania i przyjmowania miłości od rodziców.

  Ten katalog negatywnych skutków nie jest wyczerpujący. Możemy do niego zaliczyć również m. in. stany lękowe czy tendencje samobójcze, towarzyszące przez całe życie problemy z tożsamością, choroby psychiczne, zaburzenia seksualne w dorosłym życiu, problemy neurotyczne, inne problemy psychosomatyczne takie jak: bóle głowy, brzucha, astma i problemy z przemianą materii.

  Należy podkreślić, że alienacja rodzicielska to przemoc wobec dziecka i tak też powinna być traktowana!

  Podczas procesu alienacji rodzicielskiej możemy zauważać również takie mechanizmy typowe dla destrukcyjnych sekt jak totalitaryzm, przemoc i psychomanipulacje kierowane wobec dziecka, wspomagane jednocześnie, w innych sytuacjach, nasilonym okazywaniem temu samemu dziecku miłości, czasem w destrukcyjnej formie.

  W  Polsce problem ten jest bagatelizowany przez Sądy Rodzinne oraz instytucje które powinny zajmować się ochroną i dobrem dziecka a za sytuację jakiej doświadczają dzieci są obarczani oboje rodzice a najczęstszym tłumaczeniem zaistniałej sytuacji jest  konflikt między rodzicami.

  W dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej chcielibyśmy naświetlić coraz powszechniejszy problem jakim jest oddzielenie dzieci od jednego z rodziców. Wyrazić swój protest przeciwko destrukcyjnym zachowaniom i postawom wobec dzieci. Pokazać, że postawa pełna miłości, zrozumienia i akceptacji ze strony obojga rodziców jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego i społecznego dzieci oraz uwrażliwić społeczeństwo na krzywdy jakie doznaje dziecko w wyniku alienacji rodzicielskiej.

  • W artykule wykorzystano fragmenty książki Macieja Wojewódki „ Dziecko, rodzic i rozwód oraz alienacja rodzicielska”

  Dlatego wszystkich ludzi, którym nieobojętny jest los dzieci, zapraszamy 25 kwietnia(środa) 2018 roku o godz. 15.00 do Centrum Morąga – Plac obok Kina Narie aby wspólnie z nami pokazali, że jest nas wiele. Pomóżmy dzieciom i zabierzmy głos, gdyż one są zbyt słabe  a często również nieświadome i nie są w stanie bronić się przed tak wyrafinowaną formą przemocy jaką jest alienacja rodzicielska.

  W programie min.

  • Pokaz koreańskiej sztuki walki taekwondo
  • Konkurs na najlepszą pracę plastyczną na temat: „ W czasie wolnym razem z tatą i mamą”
  • Puszczanie baniek mydlanych
  • Stowarzyszenie biegowe „Finisz” Morąg przygotowało bieg rodzinny.
  • Rozdawanie materiałów na temat problemu jakim jest Alienacja Rodzicielska

   

 • CHARYTATYWNE WARSZTATY W MBP: MAMA I JA
  16:30 -19:30
  2018-04-25

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  25 kwietnia zapraszamy na warsztaty Nie tylko Mam i Ja – tym razem charytatywne.
  Warsztaty poprowadzi pani Jolanta Jachowicz.
  Wplata na konto lub do puszki na warsztatach wynosi 20 zł; w przypadku, gdy w warsztatach bierze udział więcej członków rodziny, wpłata za kolejnego uczestnika to 15 zł.

  Bardzo prosimy wziąć ze sobą nożyczki. Nożyczki wprawdzie mamy, ale własne, ulubione na pewno się przydadzą.

  Zapisy na warsztaty pod telefonem: 89 642 29 73.

  Czytelnia w zamku, godz. 16.30

 • DZISIAJ SOKÓŁ ZAGRA Z WIKIELECEM W PUCHARZE WOJEWÓDZKIM
  17:00 -19:00
  2018-04-25

  W ramach ¼ Warmińsko-Mazurskiego Pucharu Polski Sokół w Wikielcu zmierzy się z miejscowym GKSem. Początek spotkania w środę 25 kwietnia o godz. 17:00.

  GKS Wikielec to zdecydowanie najsłabsza drużyna w rozgrywkach III ligi. Z zaledwie 8 punktami zajmują ostatnie miejsce w lidze, a przy realnym spadku Legionovii Legionowo tracą do bezpiecznej 14 lokaty aż 20 punktów, mając już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w gronie III-ligowców.

  Przypuszczalne składy:

  GKS: Malanowski – Kacperek, Górski, M.Jajkowski, Kolcz – Śledź, Nowiński, Wypniewski, Piórkowski, Tomkiewicz – Sobociński.

  Sokół: Kotkowski – Wojciechowski, Mykytyn, Maternik, Ewertowski – Michalski, Mlonek, Rosoliński, Paczkowski – Smyt, Wójcik.

 • Więcej wydarzeń
  • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE
   Cały dzień
   2018-04-25
   Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska
   Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska
   Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
  • MORĄG: DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ALIENACJI RODZICIELSKIEJ
   15:00 -19:00
   2018-04-25
   Morąg, Polska
   Morąg, Polska

   W dzisiejszych czasach, gdzie problem rozpadu rodziny staje się coraz powszechniejszy, nasila się również zjawisko alienacji rodzicielskiej, chociaż należy zaznaczyć, że również w rodzinach pełnych gdzie są oboje rodzice problem ten może również występować a związany jest najczęściej z niedojrzałością emocjonalną jednego z partnerów, bądź różnego rodzaju zaburzeniami. W trakcie rozwodu, problemy związane z alienacją rodzicielską potrafią się nasilać.

   Alienacja rodzicielska – to, według amerykańskiego psychiatry sądowego dr Douglasa Darnalla, zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji rodzicielskiej – to manipulowanie przekonaniami, postawami, emocjami (m. in. strachem i lękami dziecka), szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji, kierowane w kierunku poddawanego alienacji rodzicielskiej dziecka lub/i rodzica. Może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania.

   Do niektórych negatywnych efektów alienacji rodzicielskiej dla dziecka inny amerykański psychiatra sądowy dr. Daniel J. Rybicki, z doświadczeniem sądowym na poziomie stanowym i federalnym zaliczył (za dr Philipem Michaelem Stahlem) takie skutki jak: problemy w relacjach i budowaniu związków intymnych, problemy w panowaniu nad gniewem i wrogością w relacjach, problemy psychosomatyczne, problemy ze snem i z jedzeniem, luki w psychice i nadmierna zależność, konfliktowe podejście do autorytetów, poczucie uprawnienia do własnej wściekłości prowadzące do alienacji społecznej.

   Z kolei prof. Edward Kruk z University of British Columbia wskazuje (za dr Amy Baker) na występowanie u dzieci poddawanych alienacji rodzicielskiej niskiego poczucia własnej wartości, braku zaufania, depresji oraz podatność na uzależnienia, co spowodowane jest utratą zdolności do dawania i przyjmowania miłości od rodziców.

   Ten katalog negatywnych skutków nie jest wyczerpujący. Możemy do niego zaliczyć również m. in. stany lękowe czy tendencje samobójcze, towarzyszące przez całe życie problemy z tożsamością, choroby psychiczne, zaburzenia seksualne w dorosłym życiu, problemy neurotyczne, inne problemy psychosomatyczne takie jak: bóle głowy, brzucha, astma i problemy z przemianą materii.

   Należy podkreślić, że alienacja rodzicielska to przemoc wobec dziecka i tak też powinna być traktowana!

   Podczas procesu alienacji rodzicielskiej możemy zauważać również takie mechanizmy typowe dla destrukcyjnych sekt jak totalitaryzm, przemoc i psychomanipulacje kierowane wobec dziecka, wspomagane jednocześnie, w innych sytuacjach, nasilonym okazywaniem temu samemu dziecku miłości, czasem w destrukcyjnej formie.

   W  Polsce problem ten jest bagatelizowany przez Sądy Rodzinne oraz instytucje które powinny zajmować się ochroną i dobrem dziecka a za sytuację jakiej doświadczają dzieci są obarczani oboje rodzice a najczęstszym tłumaczeniem zaistniałej sytuacji jest  konflikt między rodzicami.

   W dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej chcielibyśmy naświetlić coraz powszechniejszy problem jakim jest oddzielenie dzieci od jednego z rodziców. Wyrazić swój protest przeciwko destrukcyjnym zachowaniom i postawom wobec dzieci. Pokazać, że postawa pełna miłości, zrozumienia i akceptacji ze strony obojga rodziców jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego i społecznego dzieci oraz uwrażliwić społeczeństwo na krzywdy jakie doznaje dziecko w wyniku alienacji rodzicielskiej.

   • W artykule wykorzystano fragmenty książki Macieja Wojewódki „ Dziecko, rodzic i rozwód oraz alienacja rodzicielska”

   Dlatego wszystkich ludzi, którym nieobojętny jest los dzieci, zapraszamy 25 kwietnia(środa) 2018 roku o godz. 15.00 do Centrum Morąga – Plac obok Kina Narie aby wspólnie z nami pokazali, że jest nas wiele. Pomóżmy dzieciom i zabierzmy głos, gdyż one są zbyt słabe  a często również nieświadome i nie są w stanie bronić się przed tak wyrafinowaną formą przemocy jaką jest alienacja rodzicielska.

   W programie min.

   • Pokaz koreańskiej sztuki walki taekwondo
   • Konkurs na najlepszą pracę plastyczną na temat: „ W czasie wolnym razem z tatą i mamą”
   • Puszczanie baniek mydlanych
   • Stowarzyszenie biegowe „Finisz” Morąg przygotowało bieg rodzinny.
   • Rozdawanie materiałów na temat problemu jakim jest Alienacja Rodzicielska

    

  • CHARYTATYWNE WARSZTATY W MBP: MAMA I JA
   16:30 -19:30
   2018-04-25
   Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska
   Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

   25 kwietnia zapraszamy na warsztaty Nie tylko Mam i Ja – tym razem charytatywne.
   Warsztaty poprowadzi pani Jolanta Jachowicz.
   Wplata na konto lub do puszki na warsztatach wynosi 20 zł; w przypadku, gdy w warsztatach bierze udział więcej członków rodziny, wpłata za kolejnego uczestnika to 15 zł.

   Bardzo prosimy wziąć ze sobą nożyczki. Nożyczki wprawdzie mamy, ale własne, ulubione na pewno się przydadzą.

   Zapisy na warsztaty pod telefonem: 89 642 29 73.

   Czytelnia w zamku, godz. 16.30

  • DZISIAJ SOKÓŁ ZAGRA Z WIKIELECEM W PUCHARZE WOJEWÓDZKIM
   17:00 -19:00
   2018-04-25

   W ramach ¼ Warmińsko-Mazurskiego Pucharu Polski Sokół w Wikielcu zmierzy się z miejscowym GKSem. Początek spotkania w środę 25 kwietnia o godz. 17:00.

   GKS Wikielec to zdecydowanie najsłabsza drużyna w rozgrywkach III ligi. Z zaledwie 8 punktami zajmują ostatnie miejsce w lidze, a przy realnym spadku Legionovii Legionowo tracą do bezpiecznej 14 lokaty aż 20 punktów, mając już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w gronie III-ligowców.

   Przypuszczalne składy:

   GKS: Malanowski – Kacperek, Górski, M.Jajkowski, Kolcz – Śledź, Nowiński, Wypniewski, Piórkowski, Tomkiewicz – Sobociński.

   Sokół: Kotkowski – Wojciechowski, Mykytyn, Maternik, Ewertowski – Michalski, Mlonek, Rosoliński, Paczkowski – Smyt, Wójcik.

26
 • WYSTAWA “PROTESTANCI DLA RZECZPOSPOLITEJ”
  18:00 -20:00
  2018-04-26

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Zamek Krzyżacki, Adama Mickiewicza, Ostróda, Polska

  Wystawa „Protestanci dla Rzeczpospolitej”
  wraz z prezentacją zbiorów
  Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego

  Otwarcie wystawy: 26 kwietnia, g. 18.00
  Termin: 26 kwietnia – 25 maja 2018r.
  Sala wystaw czasowych Muzeum w Ostródzie

  Wystawa pokazuje sylwetki wybranych polskich protestantów, którzy mieli wielki wkład w walkę o odzyskanie lub utrzymanie niepodległości Polski, głównie w wieku XIX i XX. Zostało to przedstawione jako proces historyczny, rozpoczęty staraniami o podmiotowość języka polskiego i kultury narodowej w XVI wieku, poprzez udział w budowaniu ideowej, etycznej i gospodarczej wielkości I Rzeczypospolitej i wkład w walkę o niepodległość w czasie rozbiorów. Ukazani zostali bohaterowie powstań, ale i naukowcy, pisarze, artyści i przedsiębiorcy. Na koniec twórcy niepodległości Polski i żołnierze o nią walczący.

  Wystawa uzupełniona została o zbiory pamiątek Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Na wystawie zobaczyć będzie można eksponaty po ewangelickich kapelanach Wojska Polskiego z czasów dwudziestolecia międzywojennego oraz II Wojny Światowej. Zobaczyć będzie można również pamiątki po ks. gen. Adamie Pilchu, który zginał w katastrofie rządowego samolotu w 2010r.

  W czasie otwarcia wystawy zaprezentowane zostaną dwie prelekcje:
  -„Protestanci dla Rzeczpospolitej” – Artur Michalski, Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury
  -„Ewangelicy w Wojsku Polskim” – ks. mjr Tomasz Wigłasz, kapelan Żandarmerii Wojskowej Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.

  Organizatorzy:
  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie
  Muzeum w Ostródzie
  Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury
  Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe

  Wystawa odbywa się w ramach „V Dni Gizewiusza w Ostródzie”

  „V Dni Gizewiusza w Ostródzie” zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach otwartego konkursu ofert.

27
28
29
 • I MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W TRATTORIA LA RIVA
  Cały dzień
  2018-04-29

  I MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W TRATTORIA LA RIVA

  Pokaz i warsztaty taneczne z tancerzami przy muzyce tanecznej serwowanej przez DJ-a. 29 kwietnia od godziny 19.30 bawimy się w Trattorii do rana.

  (dla Gości z zewnątrz Rezerwacja stolika z przedpłatą 100zł – do wykorzystania w rachunku )

   

  Pokazy :

  1.pokaz para – cha cha

  2.solo- bachata i samba

  animacja/ warsztaty
  1.bachata
  2. Salsa

  pokaz w wykonaniu podopiecznych Szkoły Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy ( tańczą Justyna Karwacka i Szymon Przemieniecki oraz Aleksandra Stańco- Kozłowska)

  Animacje taneczne poprowadzi instruktorka i tancerka Aleksandra Stańco-Kozłowska – Wicemistrzyni Polski Caribbean Dance 2017, Wicemistrzyni Polski Open Latin Freestyle 2016 i 2017 oraz Mistrzyni Warmii i Mazur Open Latin Freestyle 2017

30
 • SEZON GRILLOWY CZAS ROZPOCZĄĆ
  Cały dzień
  2018-04-30

  SEZON GRILLOWY CZAS ROZPOCZĄĆ

  Już 30 kwietnia kulinarna uczta na tarasach Willa Port i Trattorii !

  Urządzamy WIELKIE GRILLOWANIE.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólny relaks. Grillowane ryby, mięsa, warzywa i owoce. Pieczemy nad ogniskiem kiełbaski. Bawimy się przy muzyce szanty.

  Zapraszamy od godziny 17.00. Cena 59.00 / osobę

Maj
Maj
Maj
Maj
Maj
Maj