Wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Sierpień
Sierpień
Sierpień
Sierpień
Sierpień
1
2
3
4
5
6
7
8
 • DOŻYNKI GMINNE W SMYKÓWKU
  13:00 -22:00
  2018-09-08-2018-10-08

  DK15 16, 14-100, Polska

  DK15 16, 14-100, Polska

  DOŻYNKI GMINNE W SMYKÓWKU

  W drugą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Smykówko.

  Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Smykówku, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy m.in. Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie oraz Zespołu Folkowego NaRok.

  Przez cały dzień będzie dominował folklor i tradycja. Występy artystyczne zakończą się wieczorem, kiedy to rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami, którą poprowadzi zespół Roosters. Grupy i zespoły obrzędowe, reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wezmą udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

  Podczas Gminnego Święta Plonów w Smykówku nie zabraknie prezentacji dożynkowych tradycji ludowych, stoisk promocyjnych i wystawowych, pamiątkowych zdjęć w fotobudce, jak również parku rozrywki dla dzieci. Ponadto planowane są także konkursy i konkurencje sportowe.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
 • MORĄG: WYSTAWA „BÓG MIĘDZY NAMI CZ. II”, ‚CZTERY PORY ROKU” – ZOFIA TERESA BIELSKA
  Cały dzień
  2018-09-17-2018-10-17

  Morąg, Polska

  Morąg, Polska

  MORĄG: WYSTAWA "BÓG MIĘDZY NAMI CZ. II", 'CZTERY PORY ROKU" - ZOFIA TERESA BIELSKA

  Zofia Teresa Bielska jest urodzoną w Morągu artystką amatorem. Jak sama twierdzi, talent odziedziczyła po tacie, a rysowaniem i sztuką zajmowała się już od dziecka.

  Pasję do sztuk plastycznych Pani Zofia przeniosła na pole zawodowe gdzie przez wiele lat pracowała jako dekorator witryn sklepowych w takich firmach jak „PSS Społem”, G.S. „Morąg” oraz Mod-Bis” w Morągu.

  W czasach pracy dla „PSS Społem” artystka zdobyła zespołowo I miejsc

  e w konkursie dekoratorskim w województwie Warmińsko-Mazurskim oraz II miejsce na etapie ogólnopolskim podczas dożynek w Olsztynie (1978r.).

  Na początku swojej drogi artystycznej Pani Zofia tworzyła wykorzystując technikę grafiki. Już pierwsze prace artystki spotkały się dużym uznaniem co zachęciło morążankę do dalszego wykonywania prac w tym stylu.

  W 1978r. powstał obraz przedstawiający Pana Jezusa modlącego się na pustyni, który jako pierwszy został przez artystkę wykonany kredką. Po długiej przerwie, bo dopiero w 1997r., Pani Zofia powróciła do tejże techniki tworząc kolejne prace. Jak sama twierdzi, w tym okresie oficjalnie rozpoczęła swoją przygodę jako artystka amator spełniając tym samym swoje największe marzenie.

  Pierwsza wystawa prac Pani Zofii, na którą składały się obrazy tworzone przez okres około 4 lat, odbyła się w 2005r. Od tamtej pory twórczość artystki regularnie trafia na wystawy podziwiane przede wszystkim przez mieszkańców jej rodzinnego miasta Morąga.

  Po roku 2005 artystka zaczęła tworzyć zarówno dla siebie i dla swoich najbliższych jak również na zamówienie.

  Przez 10 lat Pani Zofia udzielała się charytatywnie dla Kościoła wykonując dla aż trzech parafii prace na takie uroczystości jak poświęcone dekoracje na I Komunię Św., Boże Ciało oraz inne święta. Najnowsza wystawa pt. „Bóg między nami cz. II” „C

  ztery pory roku” skupia się na obrazach przedstawiających m.in. motywy sakralne, pejzaże, kwiaty, portrety oraz cztery pory roku czyli malarstwo zainspirowane doświadczeniem zawodowym Pani Zofii jako dekoratora witryn sklepowych. Prace wykonane zostały z użyciem szerokiej gamy technik artystycznych takich jak olej, akryl, kolaż, akwarele, pastele oraz ołówek.

  Następną swoją wystawę prac Pani Zofia planuje poświęcić „Aniołom i Archaniołom” od Starego do Nowego Testamentu po dzień dzisiejszy.

  Pani Zofia Teresa Bielska wykonuje także prace na zamówienie m.in. pejzaże oraz portrety. Zainteresowane osoby mogą skontaktować się z artystką pod numerem telefonu 511 520 193.

  Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu w dniach 17.09-17.10.2018r. Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 09.10.2018r. o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

18
 • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE WE WRZEŚNIU
  Cały dzień
  2018-09-18-2018-09-21

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

  MAMMOBUS W OSTRÓDZIE

  Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

  Zbadaj się i zyskaj spokój!
  Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
  Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )
  Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w Ostródzie – 18, 19, 20, 21 września 2018 przy Amfiteatrze, ul. Adama Mickiewicza 17b
  Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
  Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.
19
20
21
22
23
 • VIII ZŁOM RACE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA OSTRÓDA
  Cały dzień
  2018-09-23

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  VIII ZŁOM RACE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA OSTRÓDA

  Zapraszamy Was na VIII Edycję Złom Race o Puchar Burmistrza Miasta Ostróda, która odbędzie się 23.09.2018 w w Ostródzie na Autodromie.

  Gośćmi honorowymi tej edycji będą: Siedzący i cichy jak mysz pod miotłą dusza towarzystwa Mareczek „KRZYKACZ” wraz Edkiem oraz człowiek który rozkręci każdą imprezę niezastąpiony Kapitan Jawor !!.🎉🎉

  W czasie wyścigów nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, ponadto będziecie mogli pomalować osobiście Wraka 🙂

  W czasie wyścigów będzie można wziąć udział w loterii fantowej.

  W trakcie trwania złom race będzie prowadzona również sprzedaż cegiełek i licytowane różne przedmioty na leczenie Nikoli.
  Więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/ostredzianie/photos/gm.1127120430775603/2160607810895735/?type=3

  Zapraszamy !!! Start imprezy od 10:00 , jeżeli jesteś zawodnikiem zgłoś się do nas już od 8:00

24
25
26
27
 • TARGI PRACY I EDUKACJI
  Cały dzień
  2018-09-27

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  TARGI PRACY I EDUKACJI

  Zapraszamy serdecznie a Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 27 września 2018 roku w sali konferencyjnej przy ul. Jana Sobieskiego 9 w Ostródzie.

28
 • DNI TURYSTYKI W OSTRÓDZIE
  Cały dzień
  2018-09-28-2018-09-29

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  Adama Mickiewicza 9A, Ostróda, Polska

  DNI TURYSTYKI W OSTRÓDZIE

  Przewodnicy po Mazurach zapraszają na uroczystości związane z Dniem Turystyki.

  W dniach 28 i 29 września będzie okazja zobaczyć jak się prezentuje sala historyczna nowo odbudowanego Ratusza na Pacu Tysiąclecia (Ostróda) w środku.

  Będą także i inne atrakcje: jarmark produktów regionalnych, edukacyjna gra miejska czy pokazy wakeboardingu.

29
30