TEATRZYK DLA DZIECI „BAJKI Z MALOWANEJ SKRZYNI”

View Calendar
2017-08-05 16:00 - 17:00

W sobotę 5 sierpnia Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza milusińskich na przedstawienie teatralne adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pt. „Bajki z malowanej skrzyni”. Wykonawcą teatrzyku jest znana i lubiana grupa ze Słupska „Teatr Władca Lalek”.

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.
Bilety można już kupić w przedsprzedaży, w zamku, w pokoju nr 10, w cenie 8 zł – bilet dla dziecka, 10 zł – bilet dla osoby dorosłej.

„Bajki z malowanej skrzyni” to pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski Szałaputek chce poznać świat poza swoim podwórkiem, Mama ostrzega go przed niebezpiecznym i podstępnym Lisem, postrachem całej okolicy. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuje Kurczaka z opresji. Lis podstępem wymyślonym przez Myszkę zostaje uwięziony, ponosząc zasłużoną karę.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia: Przemysław Laskowski
Teksty piosenek: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Ula Siewierska
Czas trwania spektaklu 40 minut

Related upcoming events

 • 2017-08-18 19:00 - 2017-08-18 22:00

  Już w piątek 18 sierpnia muzyka romska zagości w ostródzkim amfiteatrze. Wszystko za sprawą Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów.

  Zespół Hitano powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem grupy jest Adam „Lulek” Fedorowicz, który jest też prezesem Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej HITANO. Zespół zachowuje oryginalne brzmienie swoich utworów. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Brał wielokrotnie udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romskiej w Ciechocinku.
  Od kilku lat z powodzeniem realizuje projekt Gypsy Festival Muzyki i Tańca Romów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym także w Ostródzie. Oprócz zespołu HITANO, podczas koncertu występują znane i lubiane GWIAZDY muzyki romskiej. W roku 2017 Gościem zespołu Hitano w Ostródzie będzie m.in. DON VASYL. Serdecznie zapraszamy!

  Bilety na Gypsy Festival Muzyki i Tańca Romów są już do kupienia w kasach Centrum Kultury w Ostródzie - Amfiteatr (kasa przy wejściu głównym w godz. 12:00-17:00), Zamek (pokój nr 10 w godz. 8:30-17:00) . Cena biletów w przedsprzedaży: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy (dla młodzieży i seniorów).
  Uwaga! W dniu koncertu obowiązuje jedna cena 30 zł dla wszystkich