TEATRZYK DLA DZIECI “BAJKI Z MALOWANEJ SKRZYNI”

View Calendar
2017-08-05 16:00 - 17:00

W sobotę 5 sierpnia Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza milusińskich na przedstawienie teatralne adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pt. “Bajki z malowanej skrzyni”. Wykonawcą teatrzyku jest znana i lubiana grupa ze Słupska “Teatr Władca Lalek”.

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.
Bilety można już kupić w przedsprzedaży, w zamku, w pokoju nr 10, w cenie 8 zł – bilet dla dziecka, 10 zł – bilet dla osoby dorosłej.

“Bajki z malowanej skrzyni” to pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski Szałaputek chce poznać świat poza swoim podwórkiem, Mama ostrzega go przed niebezpiecznym i podstępnym Lisem, postrachem całej okolicy. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuje Kurczaka z opresji. Lis podstępem wymyślonym przez Myszkę zostaje uwięziony, ponosząc zasłużoną karę.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia: Przemysław Laskowski
Teksty piosenek: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Ula Siewierska
Czas trwania spektaklu 40 minut