ZAKOŃCZENIE LATA Z MALEO REGGAE ROCKERS

View Calendar
2017-09-01 19:00 - 23:00
Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska
Address: Amfiteatr, Adama Mickiewicza, 14-100 Ostróda, Polska

Koncerty XX-lecia Maleo Reggae Rockers i Cuby de Zoo odbędą się 1 września na zakończenie lata w amfiteatrze w Ostródzie. Początek o godz. 17.00, wstęp na imprezę jest nieodpłatny.

Wszystko to odbędzie się w ramach projektu „Ostre Dzianie”, na który Centrum Kultury w Ostródzie pozyskało środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt pod tytułem „Ostre Dzianie” obejmuje m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (bębny, wokal, gitara, fotografia, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami wspomnianymi na wstępie.

Warsztatowicze pod czujnym okiem instruktorów (m.in. Iza Kowalewska, Rysiek Bazarnik, Dj Fauda) nagrali wspólny utwór i nakręcili do niego teledysk. Efekt będziemy mogli obejrzeć właśnie 1 września.

Tytuł projektu „Ostre Dzianie” nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie „się dzieje” i uczestniczą w tym „dzianiu” mieszkańcy miasta.

Szczegóły na stronie www.ostredzianie.pl

 

OSTRE DZIANIE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Related upcoming events

 • 2017-09-22 Cały dzień

  Zapraszamy na najbliższy koncert zespołu The Doctors w klubie Andergrant w Olsztynie!

  Pamiętajcie: nie taki lekarz straszny jak go malują! Na tej samej imprezie wystąpi też całkiem świeża kapela „Oderwani” w której udziela się jako basista nasz kolega – również lekarz ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie (jednym słowem Szpital Miejski to muzyczna potęga). Skład „Oderwanych”: Piotr Łukasik – bas, Marcin Skowroński – perkusja, Adam Łozowski – gitara, Sławomir Przytuła – gitara. Przybywajcie!

 • 2017-09-22 18:00 - 2017-09-22 21:00

  Koncert symfoniczny w dniu 22 września 2017 roku z pewnością stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych 72. sezonu artystycznego w olsztyńskiej Filharmonii.

  Zarówno repertuar jak i wykonawcy piątkowego koncertu sprawią, że nawet najbardziej wyrafinowane gusta melomanów zostaną ukontentowane.

  Na afiszu dwóch wielkich kompozytorów, gigantów rosyjskiej muzyki poważnej: Sergiusz Rachmaninow i jego III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 oraz Piotr Czajkowski z V Symfonią e-moll op.64.

  Te dwa monumentalne dzieła, zapewne rozpalać będą uczucia i wyobraźnię zarówno wykonawców jak i słuchaczy piątkowego koncertu.

  Koncert fortepianowy Rachmaninowa został po raz pierwszy wykonany w Nowym Jorku 28 października 1909 roku przez samego kompozytora, ( z towarzyszeniem New York Symphony Society), który posiadając fenomenalne umiejętności pianistyczne do końca życia uważał ten utwór, za jedną ze swoich ulubionych kompozycji.

  Odmiennego zdania o swoim dziele - V Symfonii, był Piotr Czajkowski. „Moja najgorsza symfonia” – miał o niej mawiać kompozytor. Szybko jednak V Symfonia została przez miłośników muzyki na świecie zaliczona do grona największych dzieł symfonicznych w historii muzyki.

  Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej poprowadzi dyrygent z Japonii Norichika Iimori. Artysta był wielokrotnie zapraszany do współpracy z wiodącymi europejskimi orkiestrami. Można tu wymienić np.: Radio Symphony Orchestra Frankfurt, The Cologne Radio Symphony Orchestra, The Czech Philharmony, The Prague Symphony Orchestra (FOK) czy rosyjską Orkiestrę Symfoniczną Radia Moskiewskiego im. Piotra Czajkowskiego.
  Solista koncertu pianista Ignacy Lisiecki regularnie występuje z orkiestrami filharmonicznym w Polsce i Japonii. W listopadzie 2012 roku artysta odniósł duży sukces debiutując w Tokyo Opera City, w jednym z najważniejszych centrów muzycznych świata.

  W 2017 roku Ignacy Lisiecki wystąpił w nadawanym nieprzerwanie od 1969 roku, ogólnokrajowym japońskim programie telewizyjnym dot. muzyki klasycznej " Daimei no nai Ongakukai", w którym wraz z legendarnym japońskim skrzypkiem Kazuki Sawa zaprezentował muzykę polską. Program był oglądany przez 5 milionów odbiorców i był pierwszą tak obszerną prezentacją sylwetki Szymanowskiego w japońskiej telewizji.

  Uwaga: Nowość w Filharmonii.

  Serdecznie zapraszamy melomanów na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”– sala kameralna, 22.09. godz.18.00. O walorach koncertu i jego solistach opowie Janusz Ciepliński ( znany Państwu z estrady Filharmonii) Wstęp jest oczywiście wolny - zapraszamy

  Bilety na koncert w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. 10-18 oraz poprzez stronę internetową: www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

  22 września 2017 r. piątek godz. 19. 00 sala koncertowa Filharmonii, godz. 18.00 Janusz Ciepliński „Kameralnie o koncercie” - sala kameralna IIp.

  Koncert symfoniczny

   Norichika Iimori (Japonia) – dyrygent

  Ignacy Lisiecki – fortepian

  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

  Program:

  Sergiusz Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30

  Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

 • 2017-09-24 16:00 - 2017-09-24 18:00

  24 września w Ostródzie odbędzie się Inauguracja Roku Kulturalnego. 

  Gwiazdą tego wydarzenia będzie Andrzej Poniedzielski z koncertem pod wymownym tytułem "La, la, la...". który odbędzie się właśnie 24 września o godzinie 16:00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.


  Bilety już w sprzedaży (Zamek, pokój nr 10) w cenie 25 zlotych ulgowy i 30 złotych normalny

  Ilość miejsc ograniczona.

  Zapraszamy

 • 2017-09-29 Cały dzień

  PRO8L3M wraca do Olsztyna na jedyny tegoroczny koncert i zapowiada występ z nowym materiałem.

  Włodi oraz DJ B premierowo zaprezentują najnowszy album ‚Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu’.

  Wydarzenie otworzy występ Żabsona, jednego z najbarwniejszych reprezentantów młodego pokolenia polskiej rap gry.

  29-09-2017
  Klub: Nowy Andergrant
  Start: 20:00
  Bilety: 30/35/40
  dostępne na:
  http://going.pl/pro-ols oraz w klubie,Sarmacie,Rockfanie i na www.andergrant.com
  Wstęp: 16+

 • 2017-09-30 19:00 - 2017-09-30 20:00

  W sobotę 30 września o godzinie 19.00 w Hotelu Willa Port w Ostródzie wystąpi Edyta Geppert.

  Swoim recitalem piosenkarka rozpocznie cykl kameralnych wystąpień artystycznych w gronie ludzi zainteresowanych kulturą i sztuką zatytułowany Art. Jesień w Willi.

  Edycie Geppert towarzyszyć  będą: Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki (trąbka). Koncert odędzie się według scenariusza i reżyserii Piotra Loretza.

  Bilety są do nabycia w recepcji hotelu Willa Port Art & BusinessHotelu Platinum.

  Cena 69 zł.\osoba.

  Tel. 89 642 46 00

  Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie.

  Serdecznie zapraszamy!

 • 2017-10-28 Cały dzień

  XI Ost-Rock Underground Fest 2017, ostródzkie święto muzyki alternatywnej zbliża się wielkim krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 28 października w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie.

  Podczas dziesięciu dotychczasowych edycji zagrały zespoły z czołówki sceny undergroundowej/alternatywnej min. INRI, ILLEGALITY /slo/,ALIANS, SORAGA, SCHIZMA 90, THE CUFFS, UPSIDE DOWN, CELA NR3, MOSKWA, FARBEN LEHRE, QULTURKA, INCOMUNICADO, DEZERTER, TOY, MESSA, 666 ANIOŁÓW, OLD FASHIONED, LOREIN, CUBA DE ZOO, THE LOLLIPOPS, SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD, APTEKA, MOAFT, INKWIZYCJA, KABOOM!, DRAH, KOLABORANCI, VARIETE oraz 36 zespołów konkursowych, z których kilka miało okazję zagrać na dużych festiwalach, jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal ... wydać regularne wydawnictwo bądź zaistnieć z powodzeniem na scenach klubowych Polski i zagranicy! To utwierdza nas tylko w przekonaniu że mamy przysłowiowego nosa i że warto organizować to wydarzenie.

  Ważnym punktem wydarzenia, którego i w tym roku nie może zabraknąć, jest konkurs kapel. Warto w tym miejscu wspomnieć co wyróżnia naszą imprezę od innych. Konkursu zespołów nigdy nie traktowaliśmy jako koniecznego dodatku do występu „gwiazd”. Od IV edycji (2010) zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną [link do muzyki], a do koncertu finałowego zapraszamy trzy zespoły. Każdy band dostaje do dyspozycji scenę na 45min. i zostaje oceniony przez profesjonalne jury, które przyznaje trzy nagrody pieniężne. Nikt zatem nie wyjeżdża od nas bez nagrody!!!!! Zespoły chcące wziąć udział konkursie podczas XI Ost-Rock Underground Fest proszone są o przesyłanie na adres mailowy ostrockundergroundfest@gmail.com linków do swojej muzyki w sieci.

  Gośćmi tegorocznej XI edycji będą: POGODNO - przez wielu uznawany za najlepszy koncertowy zespół w kraju, który zagra w swoim najsilniejszym składzie, promując swoją najnowszą płytę "Sokiści chcą miłości". Drugi gość JESUS CHRYSLER SUICIDE to czołowy przedstawiciel nurtu industrial rock/metal/punk, który po 10 latach ciszy w zeszłym roku powrócił świetna płytą "Wybaczam wam wszystko".

  Przypominamy: sobota 28 października, sala kameralna amfiteatru, początek koncertu o godz. 19.00, bilety 20zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu).

  Organizatorzy: G@rt, Centrum Kultury w Ostródzie
  Patronat honorowy: Burmistrz Ostródy

  www: www.ostrock.pl
  FB: www.facebook.com/OstRockUF
  event: www.facebook.com/events/215096275624265

   

 • 2017-11-25 Cały dzień

  Chór Alexandrowa – największe  rosyjskie wydarzenie muzyczne w Polsce!

  Już w listopadzie 2017 r. rozpocznie się polska trasa koncertowa światowej sławy „Chóru Alexandrowa”. Tournée rozpocznie się 21 listopada w Częstochowie, następnie zespół wystąpi w Zabrzu, Warszawie, Toruniu, Olsztynie oraz w Białymstoku. Będzie to pierwszy występ zespołu w nowym składzie, po tragicznych wydarzeniach z grudnia 2016 r., gdzie w katastrofie lotniczej zginęli muzycy i członkowie zespołu baletowego.

  Po katastrofie samolotu TU-154, w której śmierć poniosło ponad 60 członków zespołu, w bardzo krótkim czasie dokonano olbrzymiej pracy aby odbudować grupę. Spośród tysięcy solistów, chórzystów i baletmistrzów biorących udział w castingach wybrano najbardziej utalentowanych artystów z całej Rosji, którzy zasilili nowy skład zespołu. Pierwszy koncert, który poprzedziły zaledwie trzy tygodnie wspólnych prób odbył się na scenie Głównego Teatru Akademickiego Rosyjskiej Armii w Moskwie w połowie lutego br., otwierając zarazem międzynarodowe tournée, podczas którego Chór Alexandrowa wystąpi m.in. w Rosji, Francji, Czechach oraz Polsce.

  Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Formacja licząca 130 osób koncertowała w ponad siedemdziesięciu państwach i jest jedną z najbardziej znanych i liczących się grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR. Mimo ogromnej straty, jaka przytrafiła się nie tylko zespołowi, ale całemu narodowi rosyjskiemu oraz wszystkim słuchaczom i wielbicielom zespołu, grupa odbudowała się by kontynuować wieloletnią tradycję oraz uczcić pamięć zmarłych kolegów i koleżanek.

  W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: są to pieśni narodowych kompozytorów, pieśni ludowe, muzyka sakralna, klasyczne utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła światowej muzyki popularnej. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej - żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi.

   

  Harmonogram listopadowej trasy Chóru Alexandrowa:

  21 listopada, Częstochowa HALA SPORTOWA

  22 listopada, Zabrze, DOM MUZYKI I TAŃCA

  23 listopada, Warszawa TORWAR

  24 listopada, Toruń ARENA

  25 listopada, Olsztyn URANIA

  26 listopada, Białystok LODOWISKO

   

   

   

  Bilety do nabycia w salonach sieci Empik w całym kraju oraz za pośrednictwem portali internetowych: ebilet.pl, Ticketpro, Eventim.pl oraz KupBilecik.pl.