STYCZNIOWE WYDARZENIA W BIBLIOTECE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

STYCZNIOWE WYDARZENIA W BIBLIOTECE POWIATU OSTRÓDZKIEGO
Początek roku, to kolejne wyzwania, które czekają  Bibliotekę Powiatu Ostródzkiego.

Na początek Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają 11 i 14 stycznia na rozmowy o książkach. Z kolei 18 stycznia  biblioteka rusza z nowym cyklem Spotkania z historią bliską. Na pierwszy ogień proponujemy odczyt Piotra Lisowskiego “Historia zapisana na stole”, który opowie nam o kuchni mazurskiej.

20 stycznia zapraszamy na wernisaż prac Michaliny Betlewicz, pochodzącej z Ostródy znakomitej artystki. Natomiast, w dniu zdobycia Ostródy przez wojska radzieckie, 21 stycznia czeka nas drugie Spotkanie z historią bliską. Tym razem rozmawiać będziemy z dr. Tomaszem Glinieckim, autorem książki “Wielkie wojny w Prusach XIII-XX wieku”.

Ostatnie tygodnie stycznia wypełni muzyka. 23 stycznia zagramy zaległy koncert z okazji roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wystąpi zespół Blue Sounds w specjalnym repertuarze przygotowanym z tej okazji, będzie to koncert Baczyński Muzycznie – „Rzeczy niepokój”. Na zakończenie roku czeka nas szczególne wydarzenie – XXX Finał WOŚP i różne atrakcje i koncerty związane z tym wydarzeniem.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.