CZWÓRKA REGGAE CONTEST NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

CZWÓRKA REGGAE CONTEST NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

30 kwietnia wystartowały zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów powiązanych z reggae.

Po raz czwarty odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu. Finał odbędzie się 14 lipca na Red Stage.

W tym roku zrezygnowaliśmy z ograniczeń związanych z ilością wydawnictw na koncie zgłaszających się artystów. Zdecydowaliśmy się również na koncert finałowy na głównej scenie w późniejszych popołudniowych godzinach” – komentuje szef ORF, Piotr „Piter” Kolaj.

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. W organizowanym przez nich konkursie przed laty swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani artyści, jak Tabu czy Junior Stress. W wyniku podjęcia współpracy z Polskim Radiem Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. Czwórka Reggae Contest powrócił w 2018 roku. Do konkursu zgłosiło się wtedy 25 wykonawców, a jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots.

Bardzo cieszymy się, że Czwórka może stymulować rozwój krajowej sceny reggae. Promocja młodych talentów to jedno z głównych zadań naszej stacji” – mówi Damian Sikorski, dziennikarz rozgłośni i członek jury.

Nie mówiąc nawet o przydatnych i wartościowych nagrodach dla zwycięzców, sama możliwość występu na głównej scenie największego polskiego święta reggae jest już okazją, o którą warto powalczyć.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym fani w głosowaniu na facebookowym profilu Ostróda Reggae Festival wybiorą jednego wykonawcę z „dziką kartą”, a następnie jury wybierze cztery kolejne zespoły.

Pięciu finalistów wystąpi podczas festiwalu w konkursie 14 lipca (niedziela) na Red Stage. O tym, kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu, Czwórki oraz zaproszonych autorytetów.

Zespoły mogą się zgłaszać do 12.05.2019 poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.ostrodareggae.com/konkurs/

Tam również szczegółowy regulamin. Zapraszamy do uczestnictwa!

Video:

Johny Rockers – Love is the Solution (nagroda Czwórka Reggae Contest 2018)

Green Roots live Czwórka Polskie Radio (nagroda Czwórka Reggae Contest 2018):

 

Nagrody dla zwycięzcy:

  • Koncert w studio Polskie Radio Czwórka w Warszawie oraz publikacja zapisu koncertu w mediach społecznościowych Polskie Radio Czwórka
  • Nagranie jednego utworu w Studio Radia Olsztyn
  • Mix, mastering (realizacja: Studio As One)
  • Realizację teledysku zarejestrowanego utworu (realizacja: Krzysztof Gajewski)
  • Promocja zarejestrowanego utworu na playliście Polskie Radio Czwórka
  • Gwarantowany występ podczas trzech festiwali w 2020 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Terminy:

30.04 ogłoszenie konkursu

12.05 koniec przyjmowania zgłoszeń

17.05 start głosowania na „dziką kartę” poprzez aplikację na stronie Facebook ORF

26.05 zakończenie głosowania na „dziką kartę”

27.05 ogłoszenie zespołu, który wygrał „dziką kartę”

31.05 ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury

14.07 Finał konkursu podczas ORF

14.07 ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.