Znamy już wyniki konkursu rękodzieła „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”.
Komisja konkursowa oceniła prace uczestników gminnego konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych ” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 26 kwietnia 2017r. o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w Durągu.
Wyniki konkursu:
KOMPOZYCJA WIELKANOCNA
I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Tardzie
II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
III miejsce Barbara Sznytka
PISANKI, KRASZANKI
I miejsce Wiktoria Spychała – kl. I Gimnazjum w Durągu
II miejsce Urszula Teliczan – Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce Oliwia Gera – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce Grzegorz Grochalski – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Wyróżnienia
Karolina Elwartowska – kl.III Gimnazjum Zespół Szkół Pietrzwałd,
Nikola Filipowiak – kl „0” Szkoła Podstawowa Brzydowo,
Dominika Obrębska – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak,
Zuzanna Nowak – kl.VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Oliwia Falęcka – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Urszula Czacharowska – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Anna Piłat – Biblioteka Pietrzwałd
Kinga Kowalska – kl.IV Niepubliczny Zespół Szkolno Przedszkolny w Idzbarku
Zofia Sontowska – 6 lat Zespół Szkół Lipowo
Zofia Garbacka lat 7 – Zespół Szkół Lipowo
Beata Mądrzyńska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie
Mariusz Skinder – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie
Paweł Rasztemborski – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak
Adam Słupski – kl. III Szkoła Podstawowa Szyldak
Klaudia Pijanowska – kl V Szkoła Podstawowa Szyldak
Wanessa Szytnio – kl III Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
PALMY WIELKANOCNE
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie
II miejsce – K. Sadowska , D. Markowska, J. Burdach, A. Markowska, E. Borucka, K. Nowakowska Zespół Szkół Pietrzwałd
III miejsce – Hanna Najdowska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Wyróżnienia:
Paulina Iwańska – Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Ostródzie
Kaja Nawotczyńska – kl IV Szkoła Podstawowa Szyldak
Julia Jelonek – kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak
Kasjana Kogut – kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak,
Dominik Wiszniewski – kl. I Zespół Szkół Pietrzwałd
Ewa Kobylska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Grażyna Liberadzka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
STROIKI ŚWIĄTECZNE
I miejsce – Ewa Lisek Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
II miejsce – Dorota Wastag , Paulina Makrucka kl V Zespół Szkół Samborowo
III miejsce – Wanda Szcześniak, Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Wyróżnienia:
Marta Banasik Samborowo
Kacper Jurewicz z mamą – kl. II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
Grupa Skrzaty – Szkoła Podstawowa Brzydowo
Genowefa Hening – Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostródzie
Julia Kliniewska – kl II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
Zuzanna Bąk z mamą – Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Paulina Falęcka – kl IV-VI Zespół Szkół Lipowo
Hanna Nowacka – kl. I Gimnazjum w Durągu
Daria Rydel – kl. V Szkoła Podstawowa Brzydowo
Klaudia Tymarkiewicz z mamą – Przedszkole Pietrzwałd
Beata Mądrzyńska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Mariusz Skinder – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
OZDOBY WNĘTRZA
I miejsce – Paulina Elwartowska Zespół Szkół Pietrzwałd
II miejsce – Świetlica Zespół Szkół w Samborowie
III miejsce – Kalina Pawszyk kl. V Zespół Szkół Pietrzwałd
Wyróżnienia:
Paulina, Karolina Elwartowskie – Zespół Szkół Pietrzwałd,
Kacper Szałwatkowski z mamą – Biblioteka Pietrzwałd
Marta Sieracka Pietrzwałd
Grupa 4,5-latków – Szkoła Podstawowa Brzydowo
RZEŹBY W DREWNIE
I miejsce – Józef Markowski Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
II miejsce – Zuzanna Nogalska z tatą kl. II Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce – Józef Brzezik Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Wyróżnienia:
Tomasz Kołątaj – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Zdzisław Cieszyński – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
ZAJĄCE, BARANY, KURCZAKI WIELKANOCNE
I miejsce Nikola Nawotczyńska , Klaudia Baturo – kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak
II miejsce Maja Jackiewicz z Babcią – kl. III Stare Jabłonki
III miejsce Zofia Banacka z mamą – Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Wyróżnienia:
Helenka Polewiak lat 5 z mamą
Szymon Wiśniewski z mamą – Biblioteka Pietrzwałd
Emilia Niedzielska z mamą – Przedszkole Pietrzwałd
Julia Tafel z mamą – Biblioteka Pietrzwałd
Wiktoria Szajdek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd
Wiktoria Gemska – kl. III Zespół Szkół Pietrzwałd
Julia Frydrych – kl. IV – VI Zespół Szkół Lipowo
Franciszek Wiszniewski lat 6 z mamą – Przedszkole Pietrzwałd
Franciszek Freigin – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak
Karolina Makowska z mamą – kl. IV Zespół Szkół Samborowo
Ola Kogut – oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa Szyldak
Laura Żyłka – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak
Julia Kosek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd
Bożena Czerwińska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Justyna Mirosław – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Wiktoria Pińska – kl. II Szkoła Podstawowa Szyldak
Andrzej Trzciński – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Andrzej Pinkall – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Mikołaj Kruszewski- kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak
Paweł Skolmowski z mamą – Przedszkole Pietrzwałd
Zdzisław Cieszyński – Środowiskowy Dom Wygoda
Źródło: Gmina Ostróda