III OTWARTE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

III OTWARTE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

29 sierpnia w letniej wiacie na terenie Sajmino Family House 50 siłaczy wystartowało w III Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju m.in. Torunia, Białegostoku czy Trójmiasta.  Wśród zmagających się ze sztangą byli też medaliści mistrzostw Europy w tej konkurencji.

 

Wyniki zawodów

 

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg i +125 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary. W tym roku największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 230 kg! Tego osiągnięcia dokonał Artur Miksa , reprezentujący klub Prysu Team Kartuzy.

 

Tradycyjnie jak co roku organizatorzy postanowili wyróżnić najstarszego zawodnika mistrzostw, a był nim Kazimierz Tamiłowski (73 lata), który mimo upływających lat pozostaje we wspaniałej formie. W niedzielnych zawodach Panu Kazimierzowi udało się wycisnąć 130 kg! Najmłodszym zawodnikiem został Aleksander Niedzielski – rocznik 2003.

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja – wyciskanie odważników 2×17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz  – 76 wyciśnięć, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Najsilnieszy Sołtys w Polsce – Artur Wiśniewski, który wykonał 140 uniesień!

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Sekretarz Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marek Jaczun oraz Artur Wiśniewski, współorganizator mistrzostw.

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawodypo raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzcięcia.

źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.