MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE POLECA SIĘ

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE POLECA SIĘ

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przygotował szereg wydarzeń, na które serdecznie zaprasza.

19.02 (piątek) //18:00/ fb MOK Olsztyn // youtube.com/user/MOKOlsztyn

GG ITP.: CYBERFLIRT POCZĄTKÓW INTERNETU

Miłość jest jedną z największych ludzkich potrzeb, nic więc dziwnego, że dziś poszukujemy jej w necie. Możliwości mamy bez liku… Popularne aplikacje kuszą ekscytującym i niezobowiązującym cyberflirtem, a wyspecjalizowane serwisy randkowe przejmują rolę swatki obiecując nam uczuciową stabilizację przy boku brakującej połówki, cudownie odnalezionej za pomocą wirtualnie wypełnionej ankiety. Jak donoszą badania amerykańskie, małżonkowie, którzy poznali się w sieci, są do siebie lepiej dopasowani, a ich małżeństwa wydają się trwalsze. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rzecz ma się na polskim gruncie i w poszukiwaniu sekretu szczęśliwego małżeństwa zajrzeliśmy w najgłębsze odmęty rodzimego internetu. Wygląda na to, że to stare dobre GG jest kluczem do szczęśliwego związku…

Więcej informacji: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2021/02/gg-itp-cyberflirt-poczatkow-internetu

Link do fb: https://www.facebook.com/events/1061154360961606/

 

20.02 (sobota) //  20:00 / fb MOK Olsztyn // youtube.com/user/MOKOlsztyn

KAROLINA BIELAWSKA: DWIE STRONY

Z ogromną satysfakcją MOK Olsztyn zaprasza na wernisaż wystawy prac Karoliny Bielawskiej „Dwie strony”. Artystka w Galerii Dobro prezentuje zestaw nowych prac, które powstały jako efekt przyglądania się sytuacji konfliktu per se. „Dwie strony” to wizualny zapis obserwowanej przez artystkę wszechobecnej walki o dominację. Tytułowe strony – przelane na surowe płótna i rozumiane jako abstrakcyjne określenie uczestników sporu – zmieniają pozycje, drętwieją, uginają się pod zmiennym ciężarem, ulegają po to, by za chwilę znów się zbuntować i wyłamać. W dynamicznych kompozycjach artystka nadaje kształty sile i słabości, wymierza precyzyjne ciosy i stosuje skuteczne uniki. Nie mają one ilustracyjnego charakteru. Ich sens zawiera się w grze napięć i rytmie wypracowanych wyrazistych form. Wystawa to opowieść o konfrontacji i oswajaniu nadchodzącego momentu, w którym kończy się szansa na dialog.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 20 lutego o godz. 20:00 na jutubie MOK Olsztyn: https://www.youtube.com/user/MOKOlsztyn, ale do zwiedzania zapraszamy od 23 lutego do Galerii Dobro – Stare Miasto 24/25. Galeria czynna codziennie oprócz poniedziałku w godzinach 11.00-17.00.

Więcej informacji: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2021/02/karolina-bielawska-dwie-strony

Link do fb: https://www.facebook.com/events/403254090975270

 

23.02 (wtorek) // 18:00/ fb MOK Olsztyn // youtube.com/user/MOKOlsztyn

THE LOST PLACES III

Zapraszamy na trzeci, ostatni odcinek „The lost places” prosto z Olsztyna! W mrocznych otchłaniach przełomu wieków, kiedy nikt nie spodziewał się jeszcze nieuchronnie zbliżającego się postępu technologicznego, który jak lawina spaść miał na małych i większych przedsiębiorców, królowały ONE – kultowe miejsca, będące swoistego rodzaju przepustką do lukrowanego świata zachodu. Dzisiaj zapomniane, zupełnie niepotrzebne wyparte z map i pamięci przez szerokopasmowy internet. Jak zmienił je czas? Jakie tajemnicze historie mogą skrywać? „The lost places”– tylko na MOK TV.  Nie możecie tego przegapić! Zaprasza gospodarz programu – doktor Szymon Drej. Zbieżność osób i nazwisk jest oczywiście przypadkowa.

Więcej informacji: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2021/02/the-lost-places

Link do fb: https://www.facebook.com/events/191244342783738/

 

25.02 (czwartek) //18:00/ youtube.com/user/MOKOlsztyn
SZPUNAR / SZAMAŁEK – USER UNFRIENDLY INTERNET
Dobrodziejstwa Internetu znamy wszyscy, dlatego-dla równowagi-porozmawiamy o jego „mrocznej stronie”. O tym, czy mamy jakiekolwiek szanse w starciu z technologią, czy naprawdę powinniśmy się bać, porozmawiamy z naszymi gośćmi, Magdaleną Szpunar i Jakubem Szamałkiem.

Praca zdalna, platformy streamingowe, scrollowanie serwisów społecznościowych, wirtualny świat wciąga nas i nie chce wypuścić. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do internetu. Siecioholizm staje się coraz bardziej powszechnym zaburzeniem psychicznym. Co poszło nie tak z Internetem? Techniki śledzenia w sieci stają się coraz bardziej inwazyjne i zaczynają obejmować niemalże wszystkie sfery naszego życia prywatnego. Korporacje zbierają dane dotyczące naszych upodobań, zdrowia i relacji międzyludzkich. Co wiedzą o nas koncerny, co my o nich i kto kogo kontroluje? A może to tylko kolejna teoria spiskowa? Przekonajmy się 25 lutego o godz.18.00. Do zobaczenia.Spotkanie i dyskusja będą transmitowane na żywo na kanale YouTube MOK Olsztyn.
Więcej informacji: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2021/02/szpunar-/-szamalek-user-unfriendly-internet
Link do fb: https://www.facebook.com/events/3553517638108983/

28.02 (niedziela ) // 11:00 / Arkady k. Galerii Usługa
MIKROZAWODY W NINTENDO
Pegasus czy Nintendo? Mario, Contra, a może Tank? Pamiętacie jakie gry były dostępne w latach 90-tych? W jedną z nich zagracie 28 lutego. Spotykamy się w plenerze (arkady przed Galerią Usługa) i będziemy sprawdzać czy wasze życiowe rekordy sprzed lat są nadal aktualne. Przyjdźcie i pochwalcie się swoimi „manualnymi” umiejętnościami, przypomnijcie sobie ten dreszczyk emocji towarzyszący przejściu do kolejnego poziomu gry lub zaproponujcie retro rozrywkę swoim dzieciom. Poszukujemy 8 wspaniałych, którzy zmierzą się w pojedynku na Nintendo. Nagrodzimy laureatów trzech pierwszych miejsc! Zapisy ruszają 18 lutego – mamy tylko 8 miejsc! Kto pierwszy ten lepszy.
Więcej informacji: https://www.mok.olsztyn.pl/…/02/mikrozawody-w-nintendo
Link do fb: https://www.facebook.com/events/125475759465749/

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.