MORĄG: OBCHODY 11 LISTOPADA

MORĄG: OBCHODY 11 LISTOPADA

Każdego roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, które przypomina o naszej historycznej przeszłości.

Tegoroczne obchody 99 rocznicy rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej o godz. 11:00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Morąskim Domu Kultury, gdzie zaplanowano szereg wydarzeń. W tym ważnym dla Polaków dniu uczestnicy koła literackiego z MDK przedstawili montaż słowno – muzyczny pt.: „A to moja Ojczyzna właśnie”. Na program składały się wiersze i piosenki patriotyczne w wykonaniu laureatów konkursu wokalnego „Szlakiem Niepodległości”.  W słowach utworów muzycznych i poetyckich dzieci i młodzież przypomniała długą drogę Polaków do upragnionej wolności. Piosenki zaśpiewali: „Ekoludki” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”, Wiktoria Kraśniewska ze Szkoły Podstawowej im. Witolda Pileckiego w Łącznie oraz duet: Barbara Bertel i Martyna Radomska z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury.

Po programie  artystycznym w sali widowiskowo-kinowej odbył się wspaniały koncert Trzech Tenorów, cieszący się wielkim uznaniem widzów w całej Polsce. W repertuarze publiczność usłyszała obok pieśni patriotycznych – arie operetkowe, operowe, znane przeboje polskie i obcojęzyczne.

Tenorzy: Kordian Kacperski, Mirosław Niewiadomski i Dawid Kwieciński zapewnili półtorej godziny wspaniałej muzyki i znakomitej zabawy.

Morąski Dom Kultury jak co roku był organizatorem turnieju szachowego z okazji Święta Niepodległości. Turniej poprowadził Roman Kazimierczak.

Patriotycznym akcentem były również warsztaty robienia kotylionów przez harcerzy z morąskiego hufca. Kotyliony były wręczane mieszkańcom przed wejściem do sali kinowej.

8 listopada w MDK odbyło się spotkanie koła emerytów, rencistów i inwalidów, na którym śpiewano pieśni patriotyczne z Chórem Seniora „Morążanie”.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości dostarczyły wielu wrażeń artystycznych i dały poczucie dumy narodowej.

Organizatorami obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości byli: Burmistrz Morąga i Morąski Dom Kultury.

Poczęstunek dla artystów zapewnił Dariusz Nachtygal – prezes PSS „Społem” w Morągu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.