MORĄG: WERNISAŻ PRAC WIESŁAWY SAWICKIEJ

W dniu 3 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbył się wernisaż wystawy „Malarski świat Wiesławy Sawickiej”.

Na wydarzenie przybyli nie tylko stali użytkownicy naszej biblioteki ale również artyści, którzy wraz z panią Wiesławą należą do licznych stowarzyszeń artystycznych na terenie Morąga i nie tylko. W trakcie wernisażu uczestnicy mogli dowiedzieć więcej na temat twórczości artystki, poznać szczegóły zajęć w których uczestniczyła pani Wiesława oraz technik plastycznych, które poznała.

Pani Wiesława Sawicka dzieciństwo spędziła w Dubeninkach, tam miała przyjemność uczęszczać na zajęcia plastyki i techniki utalentowanej nauczycielki Barbary Kleknet. Ona jako pierwsza pokazała młodej artystce, że można robić wiele pięknych rzeczy. Od tego czasu pani Wiesława zainteresowała się rękodziełem. Po szkole podstawowej ukończyła liceum w Gołdapi, a po maturze pracowała 5 lat jako nauczycielka klas początkowych, gdzie mogła wykorzystać umiejętności plastyczne.

W 1986 r. przyjechała do Morąga. Tu zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci, w tym z niepełnosprawnością. W czasie wolnym zajmowała się rękodziełem. Gdy haftowała obrazy krzyżykiem pomyślała, że szybciej byłoby je malować. Zaczęła gromadzić literaturę fachową, książki i czasopisma. Najpierw malowała suchym pastelem, potem olejnym i akwarelami.

W 2012 r. Pani Wiesława dołączyła do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu, a ponieważ działało tu koło malarskie pod kierunkiem Zofii Świat, zaczęła malować akrylem i farbami olejnymi. W 2016 r. została członkiem Klubu Plastyka Amatora, a w 2019 r. Ars et Liber w Ostródzie. Będąc członkiem grupy artystycznej uczestniczyła we wspólnych plenerach, master-classach i wystawach. Wystawa w bibliotece jest pierwszą indywidualną prezentacją działalności artystycznej pani Wiesławy Sawickiej.

Prace można oglądać w Wypożyczalni dla Dorosłych w terminie 01.09-30.09.2019 r. w godzinach otwarcia działu.

źródło: bibliotekamorag.pl

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.