MORĄG: WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK “ŚPIEWAJMY MALEŃKIEMU”

Morąski Dom Kultury po raz 18 był organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” (do 17 edycji impreza nosiła nazwę Przeglądu Kolęd i Pastorałek).

Festiwal co roku przyciąga bardzo dużą ilość wykonawców, którzy reprezentują różne placówki z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy wykonują ciekawy i różnorodny repertuar polskich kolęd i pastorałek. Swoje talenty prezentują poprzez śpiewy solowe, zespołowe, wokalno-instrumentalne i chóralne.

Oceny programu i poziomu wykonawców dokonało Jury. Ocenie podlegał poziom wykonania, walory głosowe, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli: Irena Frąckiewicz – muzyk, Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim oraz Jerzy Mudry – muzyk.

Spośród 150 uczestników Jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca:

Kategoria – Przedszkolaki:

 

III miejsce – Grupa „Słonka” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu za wykonanie utworu „Chojka” (melodia i słowa ludowe)

 II miejsce – Zespół „Smerfy” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu (tytuł utworu: „W lichej stajni”)

 I miejsce – Natalia Gnat z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Gwiazdki świecą nad stajenką”)

 

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy I-III)

III miejsce – Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu (tytuł utworu: „Maleńka miłość”)

 II miejsce – Emilia Przekopowicz z Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia-Kraina Kreatywności” w Jerutkach (tytuł utworu: „Gore gwiazda”)

I miejsce – Aleksandra Kozieł z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Jadą kolędnicy, jadą”)

 

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy I-III)

III miejsce – Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu  (tytuł utworu: „Gloria”)

 II miejsce – Zespół „Centki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Od serca do ucha”)

 I miejsce – Zespół wokalny „III a ze Szkoły Podstawowej nr 2” im. Władysława Reymonta w Morągu (tytuł utworu: „W żłobie leży”)

 

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy IV-VII)

 III miejsce – Angelika Krawczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto  w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Kolęda cisza”)

 II miejsce – Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury  (tytuł utworu: „Aniołek najładniejszy”)

 I miejsce – Hubert Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie (tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

 

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy IV-VII)

III miejsce – Duet: Wiktoria Kaczyńska i Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Sianko na stół”)

 II miejsce – Zespół „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Od serca do ucha”)

 I miejsce – „Ukulele Trio” w składzie: Zofia Sidorowicz, Marta Szybko, Martyna Trociuk   ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie (tytuł utworu: „Przybieżeli do Betlejem”)

 

Kategoria – Szkoły Podstawowe: klasy gimnazjalne

III miejsce – Julia Babik z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Kiedy nam do siebie bliżej”)

 II miejsce – Martyna Radomska z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Kto wie”)

 I miejsce – Wiktoria Głodowska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”)

 

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: soliści

III miejsce – Julia Zielińska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”)

 II miejsce – Jan Paczkowski z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Cicha noc”)

 I miejsce – Dominika Wilków z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

 

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: zespoły

III miejsce – Sekcja wokalna z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Uciekali”)

II miejsce – Chór Seniora „Morążanie” z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Triumfy króla niebieskiego”)

 I miejsce – Grupa wokalna z Miłakowa „Zagazowani” (tytuł utworu: „Ten szczególny dzień się budzi”

 

 Grand Prix i udział w eliminacjach regionalnych Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika otrzymali:

 Zespół wokalny „Wild” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim – zespół mieszany, różne kategorie wiekowe, (tytuł utworu: „Piosenka świąteczna”) oraz Kacper Kwiatkowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Tobie mały Panie”)

 18 Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” odbył się 12 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

 

Źródło: MDK Morąg

Dodaj komentarz

*