OLSZTYNEK: MAJÓWKA W SKANSENIE

OLSZTYNEK: MAJÓWKA W SKANSENIE

Jak co roku zachęcamy do spędzenia majówki w skansenie w Olsztynku.  Czeka na Was moc atrakcji!

1 maja odbędzie się Jarmark wiosenny – liczne warsztaty, m.in. ,,Mały ogrodnik”, budowanie domków dla pszczołowatych, warsztaty ręcznego formowania doniczek i pikowania rozsad, warsztaty florystyczne i plastyczne oraz warsztat przyrodniczy Nadleśnictwa Jagiełek z Olsztynka ,,Las łączy nas”, pokazy ,,Wiosna w kuźni”, strzyżenie owiec oraz wiosenne prace polowe, a także animacje teatralne dla dzieci Hanny Banasiak – ,,Ogródkowe czary mary” oraz ,,Jedna chwilka – uczuć kilka (czyli z uczuciem o uczuciach)”. Podczas kiermaszu kupcy z całego regionu wystawią wszystko to, czym bogata jest dzisiaj nasza mazurska kraina. Czas umilą występy artystyczne zespołów – ,,Skansen Band” z Ełku, kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice oraz Orkiestra Kurpiowska.

To nie koniec majówkowych atrakcji. 2 maja zapraszamy na muzealną kinotekę. Przygotowaliśmy filmy o tematyce muzealnej, mające na celu przywracanie pamięci o polskim dziedzictwie kulturowym, utraconym w wyniku II wojny światowej. Seanse rozpoczną się o godzinie 11.00 i 13.00.

3 maja zapraszamy na wydarzenie ,,Symbole Niepodległej”. W programie zwiedzanie z przewodnikiem wystawy ,,Historia Niepodległej w sztuce ludowej” (godz. 11.00 i 13.00) mieszczącej się w obiekcie z Burdajn, liczne warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz działania związane z 15-stą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zakupu biletów drogą online: https://bilety.muzeumolsztynek.com.pl/

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.