OTWARCIE WYSTAWY “KOBIETY I REFORMACJA” W URZĘDZIE MIEJSKIM

W poniedziałek 7 maja, od samego rana, możemy oglądać wystawę “Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim”.

Wystawa jest częścią “5 Dni Gizewiusza w Ostródzie.” Pierwszym z odwiedzających wystawę był gospodarz miejsca, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Już dziś zapraszamy na prelekcję, podsumowującą wystawę, dr Małgorzaty Grzywacz, która odbędzie się we wtorek 22 maja w czytelni Biblioteki Miejskiej na zamku w Ostródzie o godz. 18.00.

O wystawie:
Dziejów Reformacji, rozumianej jako dzieło chrześcijańskiej odnowy, nie da się rozpatrywać bez ukazania aktywnej roli kobiet w tym procesie. Wystawa, pt. “Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim” opracowana przez dr Małgorzatę Grzywacz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy współpracy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, składa się z 15 roll-upów o treści popularno-naukowej i przybliża ciekawe, znane i nieznane kobiety XVI i XVII w., które podjęły wyzwanie i z odwagą, czasem narażeniem życia, odpowiedziały na przesłanie Ewangelii, słyszalne z Pragi, Wittenbergi, Genewy czy Zurychu. Bohaterki tej opowieści pochodzą z różnych krajów Europy i stanowią przykład kobiet niezwykłych, wytrwałych w działaniu. Wystawę oglądano już w Poznaniu, Wiśle, Warszawie, Kielcach, Radomiu, Koszalinie, Szczecinku.

Wystawę można oglądać na parterze Urzędu Miasta do 22 maja.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.