ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA – PLAN OBCHODÓW W OSTRÓDZIE

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - PLAN OBCHODÓW W OSTRÓDZIE

Tegoroczne obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywać się będą inaczej niż zwykle. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie są przewidziane uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, nie będzie również -wzorem lat ubiegłych- składania kwiatów w ramach większego skupiska ludzi i organizowanej na tę okoliczność akademii.

Obostrzenia sanitarne dotyczą również przebywania ludzi w miejscach kultu religijnego, więc tegoroczna msza święta w Kościele pw. NPNMP będzie miała ograniczony przebieg – uczestniczyć w niej będzie mogło jedynie ok. 40 osób. Msza rozpocznie się o godzinie 10.30.

Tuż po niej przedstawiciele władz Ostródy złożą wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy ul. Mickiewicza. W godzinach 12.00-13.00 oddać cześć pamięci bohaterom polskiej historii poprzez złożenie kwiatów będzie mógł oddać każdy chętny, jednak z zachowaniem dystansu i reżimu sanitarnego. W tym czasie asystę honorową przy pomniku pełnić będą żołnierze IV Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

O godzinie 17.00 na kanale „Miasto Ostróda” w serwisie Youtube.com udostępnione zostanie przemówienie Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka, a tuż po nim retransmisja koncertu – zaadaptowana na potrzeby publikacji internetowej – „Nasza Polska Niepodległa”, który odbył się 11.11.2018 w ostródzkim zamku. W koncercie udział wzięły Zespół Tańca Polskiego Mazur oraz Zamkowy Chór Kameralny.

Za wszelkie utrudnienia uwarunkowane czynnikami niezależnymi od organizatorów przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Wszystkich mieszkańców Ostródy zachęcamy, by w dniach 02.05-03.05.2020 uczcić zarówno Święto Flagi, jak również 229. rocznicę Konstytucji 3 Maja wieszając flagę Polski w swym oknie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.