SPOTKANIE Z ANNĄ BALIŃSKĄ W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

SPOTKANIE Z ANNĄ BALIŃSKĄ W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

8 czerwca w czytelni MBP w Ostródzie odbyło się spotkanie z autorką Anną Balińską. Celem spotkania była promocja jej drugiej książki, która nosi tytuł „Szczęście od jutra”.

Anna Balińska jest iławianką, mediatorem rodzinnym z wykształcenia. Pracuje w informacji turystycznej. Pisze wtedy, kiedy czuje potrzebę przelania swoich myśli na papier. Nie robi tego systematycznie. Możliwe są nawet przerwy dłuższe niż miesiąc. W trakcie pisania lubi mieć ciszę i spokój. Napisała dwie powieści, których głównymi bohaterkami są kobiety. Pierwsza – „Pod pelargoniowym balkonem” (wyd. 2016) rozgrywa się  w Iławie. Sympatyczne akcenty po ukazaniu się tej książki i dobre przyjęcie wśród swoich skłoniło autorkę do napisania następnej.

SPOTKANIE Z ANNĄ BALIŃSKĄ W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

Druga powieść – „Szczęście od jutra” jest obszerniejsza, bo ma ponad 300 stron. Akcja dzieje się w bliżej nieokreślonym małym miasteczku. Balińska napisała ją na podstawie doświadczeń i obserwacji. Bohaterką jest Hanka – kobieta przed 30tką, która nie wierzy w szczęście. Tytuł powieści pojawił się w trakcie pisania, kiedy autorka zadała sobie pytanie: Kiedy może przyjść to szczęście? Może od jutra?

Książka miała swoją premierę w czasie Targów Książki w Warszawie 18-21.05.2017r., więc nie dotarła jeszcze do bibliotek.

Więcej informacji o autorce i o książce na: annabalinska.blog.pl, konwenanse.blog.pl.

Recenzja patronacka książki: https://miloscdoczytania.wordpress.com

Tekst i zdjęcia: Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.