TRIBUTE TO ALIBABKI – ZOSTAŁO KILKA DNI NA WSPARCIE PROJEKTU WYDANIA ALBUMU

TRIBUTE TO ALIBABKI – ZOSTAŁO KILKA DNI NA WSPARCIE PROJEKTU WYDANIA ALBUMU

8 lipca na Red Stage Ostróda Reggae Festival wystąpi wyjątkowy projekt muzyczny Tribute to Alibabki.

To wyraz hołdu polskich artystów i promotorów dla legendy polskiej muzyki – żeńskiej grupy wokalnej Alibabki. To one odpowiedzialne są za pierwszą polską płytę w jamajskich rytmach, wydany w 1965 roku debiutancki singiel zespołu „W rytmach Jamajca ska”.

Do 1 lipca trwa internetowa zbiórka środków na wydanie podwójnego albumu „Tribute to Alibabki” z jamajskimi interpretacjami wielu przebojów Alibabek, będącego podsumowaniem trwającej 3 lata akcji. Organizatorzy apelują o wsparcie projektu. Wszystkie szczegóły i listę nagród dla wspierających znaleźć można na

https://wspieram.to/TributetoAlibabki

Początki projektu Tribute to Alibabki sięgają 2015 roku, kiedy z okazji 50. rocznicy wydania singla „od którego wszystko się zaczęło”, z szacunku i wdzięczności dla artystek polscy wykonawcy reggae i ska oraz towarzyszący im zespół The Bartenders stworzyli i wykonali własne interpretacje największych przebojów grupy. Rok później zaprezentowali je ponownie wielotysięcznej publiczności podczas finału „Męskiego Grania” w Żywcu. Alibabki spotkały się z The Bartenders w studiu Radia Łódź, by na nowo zarejestrować swoje jamajskie piosenki sprzed pół wieku. Pochodzący z tej sesji utwór „Już nie Twist” ukazał się na pocztówce dźwiękowej i jako teledysk.

Prace nad albumem ruszyły w kwietniu 2018 – dzięki zdobytym środkom The Bartenders weszli do studia i zarejestrowali 14 utworów Alibabek w nowych aranżacjach, Zaśpiewają je czołowi Polscy wokaliści kojarzeni ze sceną „jamajską”: Gutek (Indios Bravos), Dawid Portasz (Jafia, Rastasize), I Grades (Mesajah), Junior Stress, Paprodziad (Łąki Łan, November Project), Damian SyjonFam, Andrzej Krzywy (Daab, De Mono), Piotr Strojnowski (Daab, Strojnowy), K.A.S.A., Broda (Habakuk) i wielu innych. Szykowane są również nie lada perełki – historyczną EPkę Alibabek „W rytmach Jamajca Ska” usłyszeć będzie można zarówno we współczesnej wersji, jak i w zgranych na nowo i zremasterowanych wersjach sprzed 50 lat. Wisienką na torcie będzie wspólne wykonanie Alibabek z pierwszą damą jamajskiego ska z The Skatalites – Doreen Shaffer.

W tych działaniach twórców projektu wspiera renomowane Studio As One, które zadba o brzmienie albumu, a album wyda wytwórnia Karrot Kommando.

Alibabki były gośćmi honorowymi Ostróda Reggae Festiwal w 2015 roku, gdzie na scenie odebrały nagrodę od organizatorów z okazji 50 lat obecności jamajskiej muzyki w Polsce. Teraz gościć będziemy wielobarwny muzyczny skład, który przypomni przeboje Alibabek w „karaibskim sosie”.

Dziś liczy się pomoc fanów, bo płyty nie uda się doprowadzić do końca bez wsparcia tych, którym ta niezwykła historia wydaje się ważna i ciekawa.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.