WERNISAŻ MALARSTWA EWY SYLWII CHEŁCHOWSKIEJ

WERNISAŻ MALARSTWA EWY SYLWII CHEŁCHOWSKIEJ

Wernisaż odbędzie się w Czytelni MBP – Zamek Krzyżacki w Ostródzie dnia 20 sierpnia o godz 18:30

Ewa Sylwia Chełchowska, pierwsze lata życia spędziła w malutkiej, podostródzkiej wiosce na skraju lasu, nad samym brzegiem jeziora o nazwie Warlity Wielkie.

Jak sama mówi o sobie: „Byłam tam szczęśliwym dzieckiem chłonącym piękno natury. Nawet nie pamiętam od kiedy chciałam rysować i malować. To pragnienie było we mnie od zawsze, a piękno otaczającej mnie przyrody inspirowało do tworzenia dzieł na papierze. Będąc w wieku szkolnym marzyłam o edukacji na Akademii Sztuk Pięknych. Dorosłe życie jednak weryfikuje nasze plany. Praca i obowiązki na długie lata odciągnęły mnie od sztuki. Dopiero niedawno powróciłam do rysunku. Zafascynowany mnie portrety i ludzkie twarze. Tak wiele można wyczytać z oczu, zajrzeć w duszę.”

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku. Ukończyła dwie specjalizacje: Projektowanie Reklamy oraz Promocję Regionu i Dóbr Kultury. Miłość do przyrody skłoniła ją do ukończenia również studiów na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim specjalizacja Urządzanie i Pielęgnacja Terenów Zieleni.

Udało mi się spotkać na swej drodze cudownych artystów Wojtka Domińczaka, założyciela warszawskiej szkoły rysunku Domin, oraz Grzegorza Wróbla jednego z najlepszych akwarelistów w Polsce. To oni zainspirowali mnie do pracy nad swoim warsztatem. W wolnych chwilach zajmowałam się tworzeniem sztuki użytkowej. Torby ręcznie malowane, biżuteria typu sutasz. Od dwóch lat zajmuję się też sztuką tworzenia tatuażu artystycznego.
Dopiero jednak w 2019 roku stres związany z pobytem w szpitalu spowodował rozkwit mojej twórczości artystycznej. Ta pasja była potrzebą serca, ukojeniem. To Miłość mojego życia. – dodaje artystka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.