WERNISAŻ PRAC „ŚWIATY RÓWNOLEGŁE” B.NIEWIADOMSKIEGO I M.OLEWIŃSKIEJ

WERNISAŻ PRAC "ŚWIATY RÓWNOLEGŁE" B.NIEWIADOMSKIEGO I M.OLEWIŃSKIEJ

Ktoś, kiedyś powiedział: „Tyle jest wszechświatów, ile istnień ludzkich“. I to się zgadza. Są one do siebie podobne, ale również skrajnie różne. Istnieją w tym czasie i tej rzeczywistości. Bardzo blisko i jednocześnie bardzo daleko. Przenikają i uzupełniają się nawzajem. Istnieją równolegle do siebie…
Podczas wystawy artyści swoją sztuką postarają się dowieść, że tak właśnie jest. Małgorzata Olewińska zaprezentuje m.in. prace z cyklu „Być jak…“. Bartek Niewiadomski pokaże kilka nowych prac z cyklu „Cinemusica“. W swoich dziełach artyści skupiają się na „Ikonach cywilizacji“, „Ikonach popkultury“. Będziemy mogli zobaczyć Jacka Nicholsona, Ninę Simone, ale również Sophię Loren, czy Ennio Morricone. Dwoje artystów – dwie zupełnie różne od siebie techniki: malarstwo, a obok rysunek i grafika…
Trzecią częścią składową tej wystawy będą dzieła wykonane wspólnie przez tą dwójkę artystów. To będzie idealny dowód na to, że światy równoległe nie dość, że istnieją, to jeszcze potrafią się wspaniale uzupełniać.

Małgorzata Olewińska – (ur. w 1975 roku) na co dzień mieszka i tworzy w Warszawie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2015 roku, gdy po okresie trudnych historii życiowych, znalazła ukojenie w sztuce. „Sztuka jest ojczyzną wolności, jest darem Stwórcy dla świata, jest sposobem na odczuwanie, w której możemy odnaleźć siebie i bez słów pokazać kim jesteśmy lub jak chcemy być postrzegani. W sztuce nie chodzi o przyjęte normy piękna, bo piękno jest wielowymiarowe.” – mówi artystka. Uwielbia eksperymentować, poznawać kolejne techniki, nie pozwala zaszufladkować się w jednym stylu, ponieważ rzeczywistość dostarcza wielu bodźców, których nie sposób wyrazić tylko w jeden sposób. Artystka lubi duże formaty a jej ulubionym medium jest akryl, który pozwala malować szybko i dynamicznie, swoje prace wykonuje także przy użyciu czarnego tuszu i szlagmetalu. Tematem obrazów częściej są mężczyźni o silnych charakterach. „Namalować mężczyznę jest trudniej. Kobiety mają włosy, które można upiąć w finezyjny kok albo puścić luzem, makijaże, zmysłowe usta, biżuterię, kreacje. Mężczyźni mają głównie spojrzenie, w którym zagubić się można…”

Bartek J. Niewiadomski – urodzony w 1977 roku, mieszka i tworzy w Ostródzie. Najbliższy sercu jest mu street art, murale i różnego rodzaju instalacje w plenerze. W ostatnich latach koncentruje się jednak na technice przez siebie wypracowanej. Przy pomocy tuszu i linijki tworzy charakterystyczne portrety ludzi bardziej i mniej znanych, sceny z życia czy zjawiska rodem nie z tego świata. Gęsto ustawione kreski tworzą ciemniejsze plamy, rzadziej kreślone odtwarzają jasną stronę płaszczyzn i kształtów.

Wernisaż odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godzinie 19:00 w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego w Ostródzie. Wystawę będzie można podziwiać do 16.08.2020 do godziny 19:00.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.