WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ “PERŁOWA NUTA”

WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ "PERŁOWA NUTA"
W Morąskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej „Perłowa Nuta”.

Festiwal poświęcony był piosenkom z repertuaru: Edyty Bartosiewicz, Katarzyny Nosowskiej oraz Katarzyny Kowalskiej. Zadaniem konkursowym było także zaprezentowanie jednego utworu z gatunku poezja śpiewana.
Zmagania festiwalowe oceniła komisja w składzie:
Irena Frąckiewicz – nauczyciel muzyki
Małgorzata Mróz – muzyk
Mariusz Kwas – muzyk i animator muzycznej sceny Olsztyna; kierownik muzyczny zespołu Stare Drobne Małże, gitarzysta zespołu; w latach 1996-2007 był głównym organizatorem olsztyńskich juwenaliów Kortowiada – w tym czasie wypromował imprezę w kraju i był odpowiedzialny za jej przebieg.
Obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.
Celem Festiwalu jest popularyzacja kultury muzycznej wśród uczestników, tworzenie możliwości publicznych prezentacji, inspirowanie do działań artystycznych, a przede wszystkim promocja talentów.
Wyniki Festiwalu:
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS I-III
II miejsce – JULIA MARUSZCZAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRANKNOWIE za interpretację piosenek: „Miłość rośnie wokół nas”, „To co dobre”, opiekun: Dawid Brodacki
I miejsce – HANIA STASZAK Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za wykonanie utworów: „Dni, których nie znamy”, „Teksański”, opiekun: Agnieszka Skrycka
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS IV-VI
III miejsce – MAJA SZUMOWSKA Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za piosenki: „Motyl”, „Moja i Twoja nadzieja” , opiekun: Agnieszka Skrycka
II miejsce – DUET: MARCEL MARYNOWSKI, ZUZANNA ZYŚK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRANKNOWIE za utwory: „Miasto”, „Tak niewiele chcę”, opiekun: Dawid Brodacki
I miejsce – JULIA KOWAL Z BRANIEWSKIEGO CENTRUM KULTURY za wykonanie piosenek: „Miejcie nadzieję”, „To co dobre”, opiekun: Dorota Sobolewska
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS VII-VIII
Wyróżnienie – ANETA JEZIÓRSKA ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO W SZYMANOWIE za utwory: „Spowiedź”, „Dni, których nie znamy”, opiekun: Magdalena Moszczyńska
III miejsce ex aequo: JASIO SZLASA ZE STUDIO WOKALNEGO TATIANY KRAKOWSKIEJ W OLSZTYNIE za interpretację piosenek: „Pieśń gruzińska”, „Jak anioł”, opiekun: Kamila Slasa
oraz MAJA KARWOWSKA Z SEKCJI WOKALNEJ MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za piosenki „Krakowski Spleen”, „Ja Sowa”, opiekun: Malwina Gieszczyńska
II miejsce – AMELIA KUSZTAŁA Z CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNEGO W DOBRYM MIEŚCIE za utwory „Wojna postu z karnawałem”, „A to co mam”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol
I miejsce ex aequo: NIKOLA STRUK Z CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNEGO W DOBRYM MIEŚCIE za piosenki: „Dobranoc, Panowie”, „Ostatni”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol
oraz OLAF WIŚNIEWSKI Z CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNEGO W DOBRYM MIEŚCIE za wykonanie utworów: „List do matki”, „Pieprz i sól”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol
KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I OSOBY DOROSŁE
III miejsce – AMELIA ŚWITAJ Z PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE za wykonanie piosenek: „Dni, których nie znamy”, „Tatuaż”, opiekun: Alicja Kucharzewska-Samko
II miejsce ex aequo: MICHAŁ CICHOCKI Z ZESPOŁU SZKÓŁ W PASŁĘKU za utwory: „Jej portret”, „Zegar”, opiekun: Beata Łuczyńska-Pyra
oraz AGNIESZKA KUBIK ZE STUDIO WOKALNEGO TATIANY KRAKOWSKIEJ W OLSZTYNIE za interpretację piosenek: „A to co mam”, „Jej portret”, opiekun: Tatiana Krakowska
I miejsce ex aequo: ROZALIA SOLIWODA Z PAŁACU MŁODZIEŻY W OLSZTYNIE za piosenki: „A to co mam”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, opiekun: Alicja Kucharzewska-Samko oraz MAGDALENA SIERGUN Z ZESPOŁU SZKÓŁ W DOBRYM MIEŚCIE za utwory: „A to co mam”, „Kolęda Warszawska”, Opiekun: Barbara Zimnicka
Wojewódzki Festiwal Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej „Perłowa Nuta” odbył się 23 listopada 2021 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.