XIII OSTROCK ZA NAMI

XIII OSTROCK ZA NAMI

Kolejna, już 13. edycja OstRock Underground za nami.

W tym roku, organizatorzy Mariusz Grodzki i Artur Munje sprawili nie lada kłopot Jury oceniającemu kapele startujące w konkursie. Zakwalifikowane 3 kapele grały w kompletnie innych stylach muzycznych, stąd zażarte obrady Jury trwały i trwały. Ostatecznie, Jury konkursu w składzie: Kazimierz Wosiek – przewodniczący, Aga Karłowicz – I zastępca przewodniczącego i Albert Tawkin – II zastępca, zdecydowała, że 1. miejsce zdobył warszawski duet TEKNO XIII OSTROCK ZA NAMI(śpiewający bębniarz Piotr „Tokara” Tokarski i znany choćby z występów w T.Love oraz De Mono czy Azyl P. Jacek Perkowski), 2. miejsce zajęła olsztyńska kapela, trio Cerber (Wiśnia – gitara i głos, Smoluch – bębny, Alex – bas, drugi głos), zaś 3. miejsce zajęła pochodzący z Gniewa, kwartet Chałturrrrka, czyli Lutz-bębny, Łysy-bas, Darek-gitara i Tad –śpiew.

XIII OSTROCK ZA NAMI


Trudny wybór – Tekno wchodzi w muzyczne klimaty XXI wieku (szwedzki Hives, brytyjski Slaves, a nawet amerykański Black Keys się kłaniają), a utwory Amsterdam, Zegar czy Nara rozgrzały nieliczną jeszcze publikę (kto nie przybył wcześniej niech żałuje); Cerber rozgrzał uszy potężną dawką muzyki spod znaku Sepultury  oraz imponował ekspresyjnym występem scenicznym, zaś kończący występ utwór Haka był mocnym akcentem koncertu; Chałturrrrka dała niezły występ, z fajnymi tekstami i klimatami kociewskiego punka, z pastiszami białostockiego disco.


Cieszą trzy rzeczy – po raz pierwszy zdarzyło się na OstRocku, że wszystkie kapele śpiewały po polsku,  po drugie kapele grały kompletnie w innych stylach muzycznych, co daję nadzieję, że jednak rock not dead; po trzecie… No właśnie. Wreszcie w Jury znalazła się kobieta. 

Kazimierz Wosiek

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.