DNI EUROPEJSKO – EKONOMICZNE W EKONOMIKU

DNI EUROPEJSKO - EKONOMICZNE W EKONOMIKU

W dniach 17- 20.02.2020 r. po raz 14 obchodzone były Dni Europejsko- Ekonomiczne. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi brzmiało: „ Finase UE”. Podczas tego wydarzenia podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów gospodarczych i finansowych, z którymi boryka się UE.

W zmaganiach konkursowych o tematyce unijnej uczestniczyły klasy I PTEA, I GTSH, I GTEB, II TE, II THO, IV TEH, IV TS. Odbył się:

Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej– laureat Sebastian Radzimiński,

– „Strefa euro”– laureatki Karolina Bujalska i Angelika Mastalerczuk,

– „ Ojcowie UE”- laureatka Klaudia Miecznikowska,

Konkurs na najlepszą mapę obiektów zrewitalizowanych w Ostródzie ze środków UE– wygrała klasa I GTEB.

Młodzież brała udział także w Teście Wiedzy Ekonomicznej– laureat Beniamin Krawczyk. Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz „DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kołecki oraz Maciej Narwojsz. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa I GTEB.

Uczniowie nie tylko rywalizowali ze sobą podczas konkursów. Byli uczestnikami spotkań, warsztatów:

– Klasa I PTEA brała udział w warsztatach w BNP PARIBAS w ramach projekty BAKCYL „Oszczędzanie przez inwestowanie”.

– Klasy II TE, II THO, IV TEH uczestniczyły w prelekcji Agnieszki Karłowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna na temat: „Co Ty wiesz o UE?”

– Klasy II TE i II TEH przystąpiły do Akademii Młodego Ekonomisty, której program jest realizowany przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie.

Uroczystość podsumowania Dni Europejsko- Ekonomicznych zaszczycił dr Kamil Kotliński z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie, który wygłosił wykład Budżet w UE ”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ im. S. Petőfi i Komisję Europejską- przedstawicielstwo w Polsce,

Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycielki- Elżbietę Lipniewicz- Wątłą, Agnieszkę Maraszek, Martę Kurek, Beatę Wietek. Nad oprawą gastronomiczną czuwała Wiesława Bartnicka i Barbara Łabacka.

 

Tekst i foto: Elżbieta Lipniewicz- Wątła.

.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.