EKONOMIK: DNI EUROPEJSKO-EKONOMICZNE

EKONOMIK: DNI EUROPEJSKO-EKONOMICZNE

Od 18 do 21 lutego 2019 r. już po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi obchodzone były DNI EUROPEJSKO- EKONOMICZNE.

Tegoroczne hasło przewodnie obchodów brzmiało: „Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm?”. Głównym organizatorem był Klub Europejski. Podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów gospodarczych, z którymi boryka się UE.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyły klasy I TE, I THO, II TS, II TEH, III TEH, III TS, które rywalizowały ze sobą na tematy unijne oraz ekonomiczne. Odbyły się: Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej- laureatka Marlena Świniarska kl. I TE, Test Wiedzy Ekonomicznej- laureaci Adrian Gliwa kl. II TEH, Jaki to cytat?- laureatki Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński kl. I THO, Założyciele UE i nie tylko …?- laureat Jacek Nowakowski kl. III TS. Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz ekonomiczny:„ DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjni okazali się Łukasz Kamiński kl. III TEH i Bartosz Krzemiński kl. II TS. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa II TEH. Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie dr Tomasza Wierzejewskiego prodziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie na temat „Ekonomia, a globalizacja”. Prelekcję pt. „Wolny handel, a protekcjonizm w UE wygłosiła Dorota Michowska.

Wisienką na torcie dla uczestników Dni Europejsko- Ekonomicznych był film wyreżyserowany przez ucznia Sebastiana Radzimińskiego z kl. I THO we współpracy ze Stowarzyszeniem „Rzecz Jasna” w Ostródzie pt. „Za i przeciw UE w opinii mieszkańców Ostródy”.
Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Komisję Europejską przedstawicielstwo w Polsce, Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa” i Radę Rodziców ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie.

Tekst i foto: Marta Kurek, Agnieszka Maraszek, Elżbieta Lipniewicz- Wątła.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.