W DURĄGU ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

W DURĄGU ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

Bezpieczeństwo młodzieży jest sprawą bardzo ważną. Dlatego też dzielnicowy z Ostródy spotkał się z gimnazjalistami z Durąga, z którymi rozmawiał o odpowiedzialności karnej, cyberprzestępczości i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 uczniów. Policjant podczas spotkania poruszył temat dotyczący kupowania i używania fajerwerk.

Tego typu spotkania są cyklicznie organizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Kolejny raz tematyką bezpieczeństwo młodzieży w wieku gimnazjalnym zajął się dzielnicowy z gminy Ostróda. Tym razem mł. asp. Cezary Papliński spotkał się z gimnazjalistami z Durąga.

Podczas swojego wystąpienia opowiadał i uświadamiał uczniów o zagrożeniach, jakie niewątpliwie mogą wystąpić podczas korzystania przez nich z sieci internetowej. Coraz częściej słyszymy bowiem o cyberprzestępczości.

Następnie poruszony został temat bardzo ważny, a mianowicie bezpieczeństwo w ruchu drogowym i odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież zapoznana została z obowiązującymi przepisami. Przypomniano o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Podczas spotkania omówiono także temat na czasie, czyli zasady kupowania i używania fajerwerków.

KPP Ostróda

100-58018

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.