DZIECI Z IDZBARKA ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW W KOMENDZIE

DZIECI Z IDZBARKA ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW W KOMENDZIE

Policjanci gościli w ostródzkiej komendzie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Idzbarku.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz jaki sprzęt wykorzystują podczas codziennej służby. Nie zabrakło również podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu.

Ostródzcy policjanci kładą ogromny nacisk na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Regularnie odwiedzają uczniów w przedszkołach i szkołach rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa. Tym razem to funkcjonariusze byli gospodarzami spotkania.

DZIECI Z IDZBARKA ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW W KOMENDZIEWczoraj (14.05.2018) ostródzką komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Idzbarku. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie budynku od tzw. „dyżurki”, czyli centrum dowodzenia komendy.

Następnie odwiedziły pokój technika kryminalistyki, który pokazał gościom zawartość walizki, którą zabiera ze sobą na różne zdarzenia. Można znaleźć w niej m.in różnego rodzaju proszki, pędzle oraz inne narzędzia niezbędne do jego pracy. Funkcjonariusz przygotował dla dzieci niespodziankę- pokaz techniki pobierania odcisków palców. Dodatkowo, każde z dzieci miało możliwość na własnej skórze przekonać się na czym polega daktyloskopia.

Ogromnym zainteresowaniem ciszyły się również policyjne pojazdy. Motocykl oraz radiowóz sprawiły dzieciom mnóstwo frajdy. Każdy z uczniów miał okazję poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść na miejscu kierowcy.

Każdy spotkanie z dziećmi to również doskonała okazja do przypomnienia im podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a co za tym idzie- wypoczynek nad wodą, prace polowe oraz wyjazdy. Policjanci opowiedzieli uczniom, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, by uniknąć nieprzyjemności oraz nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Spotkanie w ostródzkiej komendzie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.