EKONOMIK NA II MIEJSCU DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie klasy wojskowej zdobyli II miejsce w Turnieju Proobronnym „Młodzi dla Niepodległej” w Olsztynie.

W dniach 08-09.11.2019 r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi wzięli udział w Turnieju Proobronnym „Młodzi Dla Niepodległej” zorganizowanym przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Turniej został zorganizowany oczywiście z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Turniej składał się z części historycznej (test wiedzy) oraz części sportowo- obronnej (bieg na orientację, strzelanie z broni pneumatycznej, pierwsza pomoc, rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją).

Po zaciętej rywalizacji uczniowie w klasyfikacji końcowej zajęli II miejsce. To ogromny sukces, bo młodzież była znakomicie przygotowana i godnie reprezentowała szkołę. Gratulujemy!

Tekst: P. Juraś, A. Kołodziejska