EKONOMIK: “PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA”

Promujemy Zdrowy Styl Życia”

25 listopada 2021 r. w ZSZ im. S.Petöfi odbyły się warsztaty kulinarne promujące zdrowy styl życia. Działanie zorganizowane było w ramach programu profilaktyki prozdrowotnej finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Warsztaty dla uczniów klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych przeprowadził szef kuchni p. Maciej Maciejewski. Uczniowie przygotowywali potrawy kuchni warmińsko- mazurskiej w nowoczesnym wydaniu. Sporządzono farszynki z różnymi nadzieniami, podane na mixie sałat z sosem winegret z mango, z pieczoną piersią z kurczaka w boczku z sosem borowikowym. Ta kompozycja potraw i smaków odzwierciedla charakter naszego regionu, a jednocześnie jest daniem lekkostrawnym i zdrowym.

Pan Maciej przekazał uczniom wiele cennych wskazówek i umiejętności dotyczących technik kulinarnych i procesów technologicznych, które pozwalają zachować wartości odżywcze produktów i które korzystnie wpływają na zdrowie. Warsztaty pozwoliły także ukazać wpływ złego odżywiania na zdrowie oraz zainspirowały młodzież do podejmowania na terenie szkoły i poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w przygotowaniach zdrowych dań oraz uczestniczyli w pogadance na temat profilaktyki zdrowotnej. Na zakończenie zajęć młodzież otrzymała drobne upominki. Było smacznie, zdrowo
i kolorowo.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Zdrowy, aktywny styl życia”, opracowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi.

 

Tekst: Wiesława Bartnicka

Foto: Agnieszka Kołodziejska i Wiesława Bartnicka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.