EKONOMIK: WOLONTARIUSZE Z INTERNATU NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI W WARSZAWIE

EKONOMIK: WOLONTARIUSZE Z INTERNATU NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI W WARSZAWIE

Aleksandra Kalecińska, Natalia Szulc, Cyprian Liński i Michał Mężydło – wolontariusze Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi reprezentowali Klub na dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji dla Wolontariuszy i Opiekunów pt. „Ukryte zagrożenia uzależnień”.

Fundacja „Świat na Tak” zrzesza Kluby Ośmiu w całej Polsce i szerzy ideę wolontariatu oraz wychowania do wartości młodego pokolenia. Klub Ośmiu prężnie działa w Internacie od 10 lat, wpaja młodzieży empatię i motywuje do pomocy słabszym. Wolontariusze odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji i wzięli udział w Konferencji, która odbyła się w dniach 30.11- 1.12. 2018 r. w Warszawie. Młodzież podczas tych dwóch dni miała czas wypełniony szkoleniami, warsztatami oraz integracją. Wzięli udział w debacie oksfordzkiej pt.”Uzależnienia- karać czy edukować” prowadzonej przez Fundację Edukacji Społecznej.

Następnie przygotowali kampanię społeczną na temat narkotyków, alkoholu i papierosów, gdzie zadaniem było nakręcenie spotu reklamowego, zaprojektowanie plakatów oraz przygotowanie przedstawienia z morałem. Zakończeniem tego pracowitego dnia była integracyjna dyskoteka andrzejkowa dla wolontariuszy z całej Polski. Nazajutrz młodzież wzięła udział w wykładzie Stowarzyszenia Karan pt.”Przekonania wobec narkotyków i ich rola w postrzeganiu zjawiska używania substancji psychoaktywnych”, warsztatach z I Pomocy Przedmedycznej Fundacji Ratownictwa Motocyklowego oraz w warsztatach animacyjnych na temat sztuki odmawiania i działania substancji psychoaktywnych. Opiekunowie również brali udział w zajęciach oraz w spotkaniu z założycielką, prezesem Fundacji i posłanką na Sejm Joanną Fabisiak. Były to dwa dni bogate w wiedzę, doświadczenia i integrację, zarówno dla młodzieży jak również dla opiekunów, którzy mieli okazję do wymiany doświadczeń.  Młodzieży towarzyszyły opiekunki Klubu- Alicja Sposób i Agnieszka Kołodziejska.

 

A.K.

 

Data: 3.12.2018 r.

Tekst i foto: A. Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.